“Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка” уклав два договори на загальну суму в 69 000 гривень щодо створення гімну Харкова.

За одним договором 47 000 гривень заплатять за музику для гімну відомому українському композитору Олександру Злотнику (ректор Київської муніципальної академії музики імені Рейнгольда Глієра, член Національної спілки композиторів України). Тривалість мелодії має бути 2 хвилини 26 секунд.

Злотник – автор музики до пісень Назарія Яремчука, Лілії Сандулеси, Оксани Білозір, Іво Бобула, Алли Кудлай, Павла Зіброва, Катерини Бужинської, Наталії Бучинської та багатьох інших. Серед найвідоміших творів Злотника – “Гай, зелений гай”, “Батько і мати”, “Я тебе відпускаю” та інші.

За даними руху “Чесно”, Злотник намагався тричі потрапити до Верховної Ради (двічі від Партії регіонів та один раз від Блоку “Наша Україна”), але це йому жодного разу не вдавалось. Також у 2015 році він балотувався до Київської міськради від Аграрної партії України, але не був обраний.

Ще 22 000 грн коштують слова до гімну, які замовили в українського поета-пісняра Олександра Вратарьова.

Вірші Вратарьова використовували в спектаклях і відомих мультфільмах (про Капітошку, Петрика П’яточкіна). Його пісні виконували Дмитро Гнатюк, Назарій Яремчук, Софія Ротару, Анна Герман, Тамара Гвердцителі, він також є автором гімну міста Славутич та гімну Федерації футболу України. Гімн Харкова має складатись із 40 рядків.

Варто зауважити, що у Харкова немає свого гімну. “Харків від самого початку війни став прифронтовим містом, обстріли не припиняються, а мешканці показали свою незламність та “залізобетонність”, тому було вирішено їх підтримати морально, надати їм сил, створивши гімн міста”, – саме так пояснюють у ХНАТОБі ці закупівлі.

Нагадаємо, що гімн є лише у Харківської області і його виконують перед пленарними засіданнями депутати обласної ради.

#хац_контроль