ХАЦ ідентифікував трьох російських військових, яких СБУ підозрює у зґвалтуванні мешканки Ізюму під час окупації

СБУ заочно повідомила про підозру трьом російським військовим щодо зґвалтування місцевої мешканки Ізюму. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Мова йде про 44-річного полковника Еміля Камільовича Ахмерова (прізвисько “Вовк”), 25-річного молодшого сержанта Маммі Абдулгамидовича Маммієва та 21-річного рядового Костянтина Анатолійовича Шляпнікова (прізвисько “Малой”).

Як встановило слідство, 20 квітня 2022 року, о 18:00, в окупованому Ізюмі, Ахмеров, Маммієв, Шляпніков та ще один невстановлений військовослужбовець збройних сил рф, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, прибули на бронетранспортері до будинку місцевої мешканки (її ПІБ свідомо не вказуємо), яка проживала зі своєю родиною (мати, співмешканець).

Ахмеров зробив з автоматичної зброї декілька пострілів в напрямку господарських споруд, інші окупанти оточили будинок та подвір’я, де перебував цивільний чловік потерпілої.

Після цього, росіяни наказали віддати на перевірку всім членам сім’ї мобільні телефони, після чого їх повернули. Військові рф поїхали від будинку потерпілої.

Але о 21:00, того ж дня, Маммієв, Шляпніков та ще один військовий рф повернулись до будинку потерпілої, зробили декілька пострілів з автоматичної зброї, і забрали її звідти. Матері та співмешканцю потерпілої наказали залишатись вдома. Поки військові везли мешканку Ізюму на бронетранспортері, невстановлений військовий рф вчинив стосовно неї дії сексуального характеру, не пов’язані з проникненням в тіло іншої особи, а саме підняв її кофту та бюстгальтер і торкнувся своїми руками її оголених грудей.

Потерпілу привезли до іншого приватного будинку, де вже знаходився полковник Ахмеров.

В цьому будинку місцеву мешканку Ізюму спочатку, поставивши на коліна, орально ґвалтував невстановлений військовий рф. Але ґвалтування перервав інший окупант і наказав це перервати ,пояснивши, що першим ґвалтувати буде Ахмеров та лише потім інші.

Через 2-3 хвилини до кімнати зайшов Ахмеров і зґвалтував потерпілу двічі орально та один раз анально.

Після Ахмерова, місцеву мешканку Ізюму орально зґвалтував невстановлений військовослужбовець росії.

Далі черга дійшла до Маммєіва, який зґвалтував потерпілу орально та вагінально. Завершилось все тим, що Шляпніков зґвалтував мешканку Ізюму орально.

О 23:00, потерпілу відвезли до місця її проживання.

Всі троє віськових рф підозрюються за фактом ч.1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Ахмеров уродженець російського нефтекумська, командир 99 самохідного артилерійського полку 3 мотострілецької дивізії 20 загальновійськової армії західного військового округу зс рф. Полковник Ахмеров зареєстрований та проживає у місті наро-фоминск.

Фото Ахмерова – https://russian-torturers.com/ru/profile/1774

Фото Ахмерова з його профілю в забороненій соцмережі в Україні

Фото Ахмерова з його профілю в забороненій соцмережі в Україні

Фото Ахмерова з його профілю в забороненій соцмережі в Україні

Ахмерова в своїх профілях у соцмережах вказує, що в різні часи проходив службу в хабаровську та республіці дагестан.

В 2011 році газета міноборони росії “Красная звезда” робила репортаж про на той момент підполковника Ахмерова. Там було вказано, що протягом 10 років його офіцерської служби пройшли у Чечні, Таджикистані, Вірменії та Дагестані.

Фото Ахмерова – “Красная звезда”

Маммі Маммієв в 2015 році значився як студент першого курсу самарського державного економічного університету за спеціальністю “Банківська справа”. А вже в 2018 році Маммієв значився як студент на спеціальності “Юриспруденція”.

А ось ще один з трьох окупантів, яким заочно повідомили про підозру за зґвалтування місцевої мешканки Ізюму, Костянтин Шляпніков, до наших днів не дожив.

Фото Шляпнікова з ресурсу “NewsBash”

В російських ЗМІ, в листопаді минулого року повідомили, що у селі Карманове Янаульського району відбулася жалобна церемонія прощання із Шляпніковим. Вказано, що він загинув 24 жовтня 2022 року у місті Сватове Луганської області під час проведення бойових дій. Поховали Шляпнікова в пермському краї.

Фото з жалобної церемонії із Шляпніковим – “Янаульские зори”

Шляпніков в грудні 2019 року був призваний на військову строкову службу до лав збройних сил рф. Служив у 1 мотострілецькому батальйоні 752 мотострілецького полку, що дислокується в білгородській області. Після чого продовжив службу у збройних силах рф за контрактом. З лютого по травень минулого року був на війні в Україні. А 1 жовтня 2022 року знову відбув воювати проти України, на посаді водія.

Але провоював Шляпніков не дуже довго.

Всіх трьох російських військовослужбовців викликали протягом 10-12 квітня на допити в Управління СБУ в Харківській області. В тому числі і Шляпнікова, але в нього є алібі, чому він не прийде.

Євген Лісічкін.

#хац_контроль