СБУ повідомила про підозру депутатам-колаборантам з Липецької сільської ради за фактом ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України.. Про це стало відомо з офіційного сайту СБУ та телеграму облпрокуратури. За даними ХАЦу, мова йде про Олександра Федоренка (Політична партія «Блок Світличної Разом») та Олексія Подорожного (політична партія «Слуга Народу»).

Олександр Федоренко
Олексій Подорожний

Як повідомляється, контррозвідка Служби безпеки викрила цих депутатів у ході стабілізаційних заходів в звільнених Липцях.

Як зазначає СБУ, під час тимчасової окупації Липцівської територіальної громади обидва депутата підтримали російських окупантів і погодились з ними співпрацювати.

За даними ХАЦу та релізу прокуратури, Олександр Федоренко в квітні цього року став так званим «головою» так званої «Липецької адміністрації військово-цивільної адміністрації Харківської області». а Подорожний – так званим «заступником голови».

З квітня по вересень Федоренко намагався створити позитивний імідж загарбників і для цього проводив агітаційну роботу серед місцевого населення, а також розпоряджався майном громади.

Крім того, за даними прокуратури, і Федоренко, і Подорожний, організовували сільськогосподарську діяльність на території Липцівської громади, зокрема наймали працівників, організовували посів та збір врожаю, сприяли вивезенню сільськогосподарської продукції на територію російської федерації. Також депутати-колаборанти організовували вилучення сільськогосподарської техніки у місцевих мешканців та підприємств на користь загарбників.

Як повідомляє прокуратура, Федоренка було затримано, йому повідомлено про підозру та за клопотанням прокурорів обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Подорожному повідомлено про підозру заочно.

Раніше Олександр Федоренко був сільським головою Липців, до реформи місцевого самоврядування.

Цікаво, що буквально за тиждень та за день до повномасштабного російського вторгнення в Україну, Олексій Подорожний на своїй сторінці у Фейсбуці робив патріотичні, проукраїнські пости та перепости, в тому числі і вітаючи Україну з Днем єднання.

Також за даними порталу Липці.Gromada Group, на відео руху колон бронетехніки рашистських загарбників на Харків через Липці від 2 березня цього року, у кадр потрапив позашляховик Mitsubishi Олексія Подорожного, вщент розтрощений російським танком. На цьому ж відео, у ДТП, чоловік який знімає відео, неодноразово звинувачує водія Mitsubishi.

Нагадаємо, що в квітні ХАЦ повідомляв, що з початку російського вторгнення та окупації Липців, на російських пропагандистських ресурсах так званим “головою адміністрації села Липці” називався інший депутат Липцівської сільської ради від “Слуги Народу” Вадим Кудіков. Кудіков станом на червень 2021 року був помічником-консультантом Артура Товмасяна, екс-голови Харківської обласної ради та депутата цієї ради.

Вадим Кудіков

Тоді ж в квітні прокуратура заочно повідомила Кудікову про підозру щодо державної зради.

В червні цього року Вадим Кудіков у себе в Фейсбуці повідомив, що прийняв рішення вийти з партії “Слуга Народу” і опублікував заяву про це на ім’я голови партії Олени Шуляк та голови харківської організації партії Павла Сушка.