Харківський антикорупційний центр увійшов до складу коаліції RISE Ukraine

Харківський антикорупційний центр увійшов до складу коаліції RISE Ukraine.

Учасники RISE Ukriane визначили ключові напрямки роботи коаліції. Фото: rise.org.ua

Коаліція створена для об’єднання зусиль держави, громадськості, бізнесу, міжнародних урядів і організацій громадських та державних інститутів задля якнайшвидшої відбудови країни.

Три ключові напрямки роботи коаліції:

  • побудова інституційної архітектури відбудови,
  • впровадження єдиної Електронної системи управління відбудовою,
  • моніторинг, превенція корупції, фіксування та впровадження кращих практик.

За словами юриста ХАЦ Володимира Рисенка, представники Харківського антикорупційного центру безпосередньо будуть брати участь в розробці плану дій, моніторингу розробки та впровадження проєктів відновлення конкретних об’єктів в Україні після Перемоги.

5 серпня в Києві відбулася зустріч учасників коаліції Rise Ukraine. Фото: rise.org.ua

Як зазначив юрист ХАЦ, створення та участь у коаліції RISE важлива з декількох причин, але насамперед з двох: по-перше, російсько-українська війна – найстрашніша, а масштаби вже завданих росією руйнувань найбільші в Європі після закінчення Другої світової. Як для найскорішої перемоги над росією ми критично залежні від поставок озброєнь нашими союзниками, А відновлення України після Перемоги буде залежати від рівня співпраці та допомоги країн колективного Заходу. Рівень та обсяг допомоги Україні критично залежить від швидкості відбудови, її ефективності та відсутності корупції. Бо від швидкості відбудови залежить можливість повернення в Україну українців, які рятувались в Європі від війни. Саме від ефективності відбудови та відсутності корупції критично залежить бажання країн Заходу витрачати гроші своїх платників податків на допомогу Україні.

Юрист ХАЦ Володимир Риенко відвідав зустріч представників організацій, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Фото: rise.org.ua

«На жаль кожен приклад неефективного витрачання цих коштів та кожний корупційний скандал будуть зменшувати і це бажання, і наступну допомогу. Тому одне з найголовніших завдань громадянського суспільства в Україні – допомога державі у відновленні України та постійний контроль чиновників для унеможливлення цих скандалів. По-друге, відновлення України це, на жаль, довгий процес на роки і десятиліття. Тому нам необхідно створити сталі інституції, які будуть реалізовувати, сприяти і контролювати процес відновлення. Без створення таких інституцій процес може розтягнутися на нескінченний час без жодного результату. Це наш шанс змінити країну і ми не повинні його втратити», — підкреслив Володимир Рисенко.

Крім Харківського антикорупційного центру до коаліції RISE Ukraine наразі приєдналися понад 30 організацій. Принципи відбудови, які декларує RISE Ukraine, підтримали Міністерство інфраструктури України, Міністерство економіки України, Міністерство енергетики України, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Рахункова палата України, державні підприємства “Прозорро” та “Прозорро.Продажі” тощо.

Детальний звіт про зустріч партнерів коаліції можна подивитися за посиланням.