Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міськради оголосив торги на 551,5 млн грн щодо послуг з утримання вулично-дорожньої мережі міста та штучних споруд. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

Аукціон запланований на 12 липня.

Шукають підрядника на 57 послуг, що мають надаватись до 31 грудня 2025 року, зокрема: очищення проїжджої частини доріг біля бордюрів від нанесеного ґрунту вручну, механізоване прибирання доріг з використанням вакуумних підмітально-прибиральних машин, очищення  проїжджої частини доріг з твердим покриттям від грязі вручну або навісною щіткою, очищення доріг від снігу, сколювання льоду на проїжджій частині, розсипання протиожеледних матеріалів на дороги, прибирання підземних переходів та інші.

Ми звернулись до департаменту за коментарем щодо цієї закупівлі.

“Задля безперебійного надання послуг з утримання вулично-дорожньої мережі міста Харкова було прийняте рішення провести закупівлю на два роки”, – зазначили в Департаменті.

Там наголошують, що таке рішення було прийняте в зв’язку з тим, що місто знаходиться неподалік українсько-російського кордону та перебуває під постійними обстрілами країною-агресором. За останні місяці кількість обстрілів міста збільшилася втричі, збільшились і масштаби руйнацій. “Ворог все частіше б’є по цивільній інфраструктурі”, – зазначають у департаменті.

Представники міськради підкреслюють, що розрахувати конкретні обсяги робіт на утриманні доріг під час воєнного стану складно через низку причин:

  1. Наше сьогодення характеризується високим рівнем непередбачуваності та динамічними змінами ситуації. Події можуть розвиватися швидко, що ускладнює точне планування та прогнозування обсягів робіт;
  2. Внаслідок частих обстрілів дороги та інша інфраструктура можуть бути пошкоджені або зруйновані. Це створює додаткові, непередбачувані обсяги робіт, які важко оцінити заздалегідь;
  3. Через значне збільшення тривалості повітряної тривоги та частоти ударів по місту Харків роботи можуть бути зупинені або уповільнені через загрози безпеці робітників та техніки.

“Вулично-дорожня мережа міста є важливою складовою, необхідною для переміщення військової техніки та майна, критично необхідного для життя та бою. В умовах, коли вчасна доставка підкріплень на лінію фронту та засобів ураження є критично нагальною – утримання доріг є запорукою перемоги України. Під час війни часто виникають ситуації, що вимагають негайного реагування, а саме: гасіння пожеж, ремонт пошкоджених комунікацій та інші аварійні роботи. Експлуатаційний стан доріг дозволяє екстреним службам, таким як ДСНС, швидкої медичної допомоги та іншим аварійним службам, швидко прибувати на місце події. Через ці фактори планування утримання доріг під час воєнного стану має бути гнучким та адаптивним, з урахуванням можливих змін та невизначеностей”, – вказали у департаменті. 

Варто зазначити, що в березні 2024 року між Департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міськради та КСП “Шляхрембуд був укладений договір на 81 млн грн щодо послуг з утримання вулично-дорожньої мережі міста та штучних споруд. Ще раніше в січні цього року між ними був укладений на ці послуги договір загальною вартістю 208,9 млн грн.

В грудні 2023 року був укладений договір на 4,2 млн грн. В серпні 2023 року – договір на 99,9 млн грн.

В грудні 2022 року був підписаний договір на 240,5 млн грн. В лютому 2022 року – на 122 млн грн.

#хац_контроль