Чергова фірма, яку залучили до відбудови Харкова, має російський слід

Фірма, яка отримувала гроші на ремонт багатоповерхівки у Харкові, що постраждала від російської агресії, має засновників з бізнесом у рф.

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради 7 грудня уклав угоду з ТОВ “Проектний інститут “Харківський громадянпроект” щодо відновлення будинку вартістю 10,3 млн грн.

Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”.

Мова йде про відновлення будинку про поточний ремонт по усуненню аварій в житловому фонді багатоквартирного будинку за адресою: проспект Тракторобудівників, 107-А.

До кінця грудня сума договору зменшилась і підрядник отримав 8,76 млн грн.

За документи роботи фірма виконала менш ніж за місяць

Засновниками фірми є Артемій та Ігор Рожкови та Віктор Лимаренко. Директором – Андрій Берендей.

На момент повномасштабного вторгнення, за даними аналітичної системи Youcontrol, серед засновників фірми була громадянка рф Світлана Анатоліївна Рожкова.

Засновники фірми є родичами депутата Харківської райради, який пройшов по списку ОПЗЖ, Микити Рожкова.

Раніше ХАЦ писав, що Рожков є співзасновником ТОВ “Слобожанська будівельна компанія 1”, яке отримало 82,3 мільйона гривень на будівництво фортифікаційних споруд.

Щодо російського “сліду” Рожкових. В Білгороді є зареєстрована фірма “Промдизайн”. ПІБ її власника – Рожкова Світлана Анатоліївна, яка в 2018 році стала засновником замість Лимаренко Віктора Вікторовича. 

В російському реєстрі до цієї фірми прив’язаний номер телефону 7 472 220-03-33. До такого ж номеру прив’язана інша фірма  “БЕЛГОРОДСКИЙ ПРОМТРАНСПРОЕКТ”.

Скрін з історії засновників фірми “Дюна”

Директором фірми вказаний Рожков Олександр Вячеславович.  За даними аналітичної системи YouControl, людина з таким ПІБ та громадянством рф був серед засновників ТОВ “Дюна”, власниками якої є Віктор Лимаренко та Микита Рожков.

Щодо  “БЕЛГОРОДСКИЙ ПРОМТРАНСПРОЕКТ”, то ця фірма отримала за останні роки російських державних підрядів на суму понад 100 млн рублів. Серед замовників є “Газпром”.

Але “Промдизайн” використовує й інший номер: +7 472 220-22-04. І цей телефон співпадає з контактним номером, який використовують фірми “Техкомплект”, “Техноинжиниринг”.

Телефони у фірм Світлани та Ігоря Рожкових співпадають

Засновниками обох є Рожков Ігор Вячеславович, чий ПІБ повністю співпадає з засновником фірми, яка в Харкові отримує гроші з бюджету.

ТОВ “Техноинжиниринг” має відношення до керування готелем “Фандорін” у Білгороді.

А послуги у готелі “Фандорін” надавала приватна підприємниця Рожкова Світлана Анатоліївна.

Ще один момент. У своїх соцмережах представники готелю вітають з днем вдв російських військових, в той час як ці військові вбивають українців. 

Також Рожков є засновником білгородських фірм “Техкомлект МП” та “Промагропроект”.

Варто зазначити, що у виписці з російського реєстру ТОВ “Техкомлект МП” Ігор Рожков значиться як громадянин рф.

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.