Суд визнав винною в колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) так звану виконуючу обов`язки директора закладу освіти “Купянский лицей № 4 ВГА Купянского района” під час окупації та призначив покарання – шість місяців арешту з позбавленням права займати посади в органах влади та керівні посади у сфері освіти протягом 15 років. Про це стало відомо з вироку Червонозаводського суду від 15 листопада.

За даними ХАЦ, мова йде про Олену Ківшар.

23 травня цього року Ківшар було повідомлено про підозру. І з цього дня вона перебуває під нічним домашнім арештом  (із 18:00 до 06:00).

Представники окупаційної адміністрації держави-агресора не пізніше середини серпня минулого року у будівлі “Куп`янського ліцею № 4” (розташований у селищі Ківшарівка) створили заклад освіти під назвою “Купянский лицей № 4 ВГА Купянского района”.

Окупаційна влада запропонувала очолити цей заклад освіти Олені Ківшар, вона погодилась.

Протягом серпня 2022 року Ківшар збирала списки вчителів, які згодні працювати під керівництвом влади держави-агресора, складала відомість за власним підписом і направляла запити на виготовлення атестатів про базову середню освіту російського зразка, впроваджувала викладання предметів російською мовою та направляла вчителів на курси підвищення кваліфікації до рф.

Ківшар підготувала для вручення 30 атестатів російського зразка випускникам 9-х та 11-х класів ліцею №4.

Допитана під час судового розгляду Ківшар свою провину визнала повністю, у скоєному щиро розкаялася і пояснила, що станом на 24 лютого 2022 року проживала у смт. Ківшарівка, працювала на посаді директора ліцею № 7 Куп`янської міської ради. Після окупації Куп`янського району вона залишилась на окупованій території за власним бажанням, оскільки на її утриманні перебували мати похилого віку, 1945 року народження та син, 2011 року народження, інвалід 1-ї групи. Вона готувала приміщення ліцею №4 в окупації до початку навчального року. За виконану роботу від окупаційної влади вона двічі отримувала грошову винагороду у загальному розмірі близько 30 000 руб.

Законним директором ліцею №4 у Ківшарівці є Любов Богданова.

Згідно з інформацією порталу “Youcontrol”, директором Куп’янського ліцею №7 станом на зараз продовжує бути Олена Ківшар (займає посаду протягом 13 років).

#хац_контроль