ХАЦ візьме участь у проекті “Закон на захисті культурної спадщини України”

 width=

БФ “Харків з тобою”, Накипело, “Харківський антикорупційний центр” та GoBack Media за підтримки Urban Forms Center розпочинають проект “Закон на захисті культурної спадщини України”.
Україна володіє величезною та різноманітною культурною спадщиною, в якій відбилася її складна, драматична історія, різнобарвна палітра спрямованих на неї в різні часи цивілізаційних впливів, що особливо вплинуло на архітектуру наших міст. Тільки у Харкові сплелися й архітектура бароко, і конструктивізм, і український модерн. Кожна зі споруд є символом тієї або іншої епохи, котра відобразилась на житті наших предків, батьків і взагалі історії держави. Однак тенденція зростання правового нігілізму призводить до системного заподіяння шкоди законним правам громадян і суспільства та інтересам держави в цілому.

Мета проекту: врятувати культурну (архітектурну) спадщину України через припинення корупційних дій чиновників, що призводять до її руйнування та знищення.
Проект «Закон на захисті культурної спадщини України» покликаний вирішити такі завдання:

a) виявити чинники, які провокують корупцію в системі захисту культурної спадщини;

b) створити документальний фільм, який висвітлить проблему і наслідки корупції – знищення культурної спадщини країни;

c) провести презентації в містах проекту (Харків, Київ, Дніпро, Ужгород, Івано-Франківськ, Львів) документального фільму з обговореннями;

d) розробити та запропонувати для впровадження на регіональному та національному рівнях такі зміни до існуючого законодавства України, що унеможливлять корупцію у сфері збереження культурної спадщини;

e) створити мережу партнерських груп у містах проекту; створити та розповсюдити оригінал-макет «Пам’ятки активісту».

Сьогодні – робоча нарада учасників проекту в дружньому “Накипело”.

Проект «Закон на захисті культурної спадщини України» був представлений БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.