ХАРКІВСЬКИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПОДАВ ЗАЯВИ ПРО ВІДСТОРОНЕННЯ ТРЬОХ СУДДІВ ВІД КОНКУРСУ У КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 width=

Харківський антикорупційний центр, в рамках проекту «А судді хто?», подав зави про відсторонення від конкурсу в Касаційний господарський у складі Верховного Суду трьох суддів Вищого господарського суду України – Алєєвої І.В., Дроботової Т.Б. та Рогач Л.І.

Підставою звернення стало те, що на нашу думку, вказані судді не відповідають критеріям доброчесності, які висуваються до кандидатів на посаду суддів Касаційного господарського суду. Про це зокрема свідчить те, що витрати цих кандидатів не відповідають їх доходам на посаді судді.

Наприклад суддя Алєєва І.В. в декларації за 2014 рік вказала, що у власності її сім’ї перебуває три автівки: Mazda CX-7 2009 р.в., Ford Transit 2012 р.в. та Porsche Cayenne 2013 р.в., а також мопед LIFAN SM100A 2012 року випуску, з датою набуття прав від 30.10.2015р., мопед VIPER MX150J 2011 року випуску, з датою набуття прав від 30.10.2015р.

Також суддя володіє наступним майном:

– Квартирою у місті Київ загальною площею 112,1 метрів квадратних, від 05.12.2014, вартістю на дату набуття 1.918.800 гривень.

– Квартирою у місті Донецьк, Донецької області, загальною площею 36 метрів квадратних від 07.07.2011, вартістю на дату набуття 6 гривень.

При цьому заробітна плата судді у 2014 році склала 232 048,00 грн., доходи сім`ї склали 22522 гривень. 

Ймовірно, щоб привести у відповідність свої статки із рівнем заробітної плати суддя Алєєва І.В. квартиру у м. Київ, площею 112,1 кв.м. оформила, як отриману у подарунок.

Доходи судді Рогач Л.І. також не відповідають обсягу задекларованого суддею майна. Імовірно з метою зменшення цієї різниці, суддя Рогач Л.І. у декларації вказує, що 22.12.08 нею було набуто 33.33% квартири у місті Київ, загальною площею 109 кв.м. При цьому вартість на дату набуття – 20 гривень, що не може не викликати питання стосовно заниженої вартості придбання квартири.

В судовій практиці цих суддів є рішення, які на нашу думку мають ознаки явно неправосудних. Так 13 грудня 2016 року колегією суддів Вищого господарського суду України у складі суддів Рогач Л.І., Алєєвої І.В., Дроботової Т.Б. по справі №922/2114/16 за позовом ГО “Харківський антикорупційний центр” до Харківської міської ради та ЖБК «Житлобуд-1» було задоволено апеляційну скаргу було задоволено апеляційну скаргу позивачів. Вказані судді скасували рішення судів попередніх інстанцій про повернення територіальній громаді міста Харкова земельної ділянки площею 7,5538 га, яку раніше міська рада безкоштовно передала забудовнику за «кооперативною схемою».

Саме в цьому рішенні судді зробили висновок про те, що не орган місцевого самоврядування повинен довести, що діяв в інтересах територіальної громади і проводив громадські слухання. А громада повинна довести, що намагалась проти цього протестувати. В засіданні судді прямо задавали нам питання чи були протести, мітинги, пікети проти спірного рішення міськради? Не було, ну тоді і закон застосовувати не потрібно.

Детально ми писали тут.

Ще раніше вказані обставини були викладені у зверненні стосовно цих суддів, направленому до Громадської ради доброчесності.

Сподіваємось, що Вища кваліфікаційна комісія суддів врахує наше звернення і зробить висновок про непідтвердження здатності суддів Алєєвої І.В., Дроботової Т.Б. та Рогач Л.І здійснювати правосуддя у Касаційному господарському суді.

0скарга.jpg