КИЯНИ ЗА СТО МІЛЬЙОНІВ ЗРОБЛЯТЬ ТУНЕЛІ ДО ОЛЕКСІЇВСЬКОГО ДЕПО

 width=

КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» уклало угоду з ПАТ «Київметробуд» щодо будівництво тунелів метрополітену вартістю 98,71 млн. грн.

Про це стало відомо зі звіту про укладання договору та проведення аукціону, який розміщений на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».

Мова йде про спорудження тунелів з’єднувальної гілки на ПК 00+06 – ПК 02+08 в рамках проекту: «Будівництво електродепо «Олексіївське» із з’єднувальною гілкою до третьої лінії Харківського метрополітену».

Нагадаємо, що Кабінет міністрів на засіданні 19 липня затвердив проект будівництва станцій метро “Державінська” і “Одеська” на Олексіївській лінії в Харкові.

Проект з продовження “зеленої” лінії метрополітену в Харкові передбачає будівництво 3,5 км нових тунелів в напрямку аеропорту з двома станціями метро, депо і закупівлею нового рухомого складу.

Передбачається, що обидві станції і ділянку від існуючих тунелів до станції “Державінська” (959 м) будуть побудовані “відкритим способом”, тоді як перегінні тунелі між новими станціями (2514 м) – за допомогою тунелепрохідного комплексу.

Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк планує інвестувати в це будівництво 320 млн євро.

Так що цей тендер лише перший на початку будівництва ще двох станцій.

В тендері приймали участь чотири учасника: ПАТ «Київметробуд», ПАТ «Спеціалізоване будівельне-монтажне управління «Тунельбуд», ТДВ «Житлобуд-2», ТОВ «Спецбудмонтаж-Україна».

ПАТ «Київметробуд» запропонував не тільки найкращу ціну, але й мав найкращий коефіцієнт.

Головним акціонером ПАТ «Спеціалізоване будівельне-монтажне управління «Тунельбуд» є ПАТ «Харківстальконструкція» Олега Чігрінова та Анатолія Бондаренка.

Основними засновниками «Житлобуду-2» є Юрій Кроленко та екс-депутат Харківської міської ради Олександр Конюхов.

ТОВ «Спецбудмонтаж-Україна» записане на структури нардепа Анатолія Денисенка.

Бенефіціарами ПАТ «Київметробуд» вказані Сергій Кияшко та Володимир Петренко.

Акціонерами компанії є ПАТ «Вестінтро», ПАТ «Інтровест», віргінський оффшор «Вантаріс ЛТД» (Vantaris LTD) та кіпрська фірма BEREZANIAHOLDING LTD.

«Наші Гроші» пов’язували «Київметробуд» з російськими власниками.