“Фентезі-парк” у Харкові подорожчає на 64 мільйони гривень. Загальна вартість складе більше 200 мільйонів

Стисло: Ремонт «Фентезі-парк» подорожчає на 64 млн. грн. Загальна вартість робіт складе мінімум 205 млн. грн. Станом на зараз проплатили на ремонт цього парку 142 млн. грн.

Деталі: Управління екології та благоустрою Харківської міськради 22 листопада оголосило закупівлю на 64,3 млн. грн. щодо відновлення елементів благоустрою території навпроти будинку по вул. Лебединській, 3.

За даними ХАЦ, територія навпроти будинку по вул. Лебединській, 3 – це якраз і є територія скверу біля палацу культури «Металіст», де розташувався “Фентезі-парк”.

В тех.завданні до закупівлі майже все стосується монтажу електроніки та світлового обладнання.

Аукціон має відбутись 9 грудня.

Теоретично, після проведення робіт, сума ремонту в актах виконаних робіт може бути меншою від вартості договору.

Роботи з капітального ремонту цього скверу розпочали ще в 2018 році.

Протягом 2018-2020 років, на капітальний ремонт парку уклали два договори і заплатили за ними 32,5 млн. грн.

А вже протягом серпня-жовтня 2021 року Управління екології та благоустрою міськради уклало два договори на загальну суму 109,2 млн. грн. з ТОВ «Укрспецреставрація» щодо відновлення елементів благоустрою території навпроти будинку № 94 по вул. Плеханівській та по вул. Дніпровській (від вул. Лебединської, 5 до пров. Дегтярьова, 16).

За даними ХАЦ, ці 109,2 млн. грн. – це витрати на світлодіодні конструкції, світлодіодні скульптури, фігури фантастичних героїв, проекційні технології, які встановили у «Фентезі-парку».

Детальні кошториси до цих договорів не були опубліковані, тож залишається невідомою вартість на матеріали, товари, роботи під час ремонту.

Договір на відновлення елементів благоустрою території навпроти будинку № 94 по вул. Плеханівській уклали 16 серпня 2021 року і протягом 2 тижнів проплатили по ньому 87%, а саме 40 млн. грн. Станом на зараз цей договір проплатили вже повністю.

Договір по вул. Дніпровській (від вул. Лебединської, 5 до пров. Дегтярьова, 16) уклали 22 жовтня 2021 року і протягом тижня проплатили по ньому 95%, а саме 60 млн. грн. Станом на зараз цей договір проплатили теж вже повністю.

Експертизу проєкту та самі проєктні роботи на територію навпроти вул. Плеханівській, 94, на територію по вул. Дніпровській та на територію навпроти будинку по вул. Лебединській, 3 замовляли у одних фірм. Це говорить про те, що ремонт скверу біля ПК «Металіст», створення там Фентезі-парку, розбили штучно на декілька тендерів, але всі вони стосуються однієї території.

Цікаво, що в грудні 2020 року, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов заявив, що в Харкові більше не будуть купувати “зоряне небо”: “Моє прохання і доручення, як до депутата (прим. – до Ігоря Черняка): проконтролюйте всі тендери, і зробіть так разом зі мною, щоб жодна копійка бюджетних коштів не пішла. нам більше не потрібно зоряне небо за такі шалені гроші. І це не буде більше”.

Раніше, в 2020 році, ХАЦ публікував, що під час ремонту парку на вул. Плеханівській, мають бути встановлені лави вартістю 183,6 тис. грн. та 240 тис. грн. за штуку. Перша лава довжиною 25,33 м, а друга – 37,25 м. Крім цього на деяких позиціях було завищення цін.