НАБУ і САП завершили розслідування стосовно директора одного з державних підприємств лісового господарства Харківської області та керівників 4-х підконтрольних йому компаній (2 з них є родичами), підозрюваних у заволодінні деревиною на суму понад 50 млн грн. Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 209, ч. 5 ст. 191 КК України.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
За даними слідства, директор держлісгоспу Харківської області (на момент вчинення злочину) та керівники підконтрольних йому ТОВ організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб’єктам господарювання. Загалом йдеться про продаж упродовж 2018-2019 рр. близько 15 тис. куб. м. деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн.
Крім того, слідство встановило, що протягом 2018-2019 рр. директор держлісгоспу, спільно з керівниками ТОВ, легалізували частину незаконно отриманних коштів у розмірі близько 2 млн грн через рахунки підставних фізичних осіб-підприємців під виглядом надання фінансової допомоги.
У серпні 2021 року вказаних осіб затримали та повідомили їм про підозру.
Нагадаємо, у жовтні 2019 року директор держлісгоспу намагався уникнути кримінальної відповідальності за цей злочин і запропонував та надав старшому детективу Національного бюро неправомірну вигоду у 100 тис. дол. США за закриття кримінального провадження.
Директора дерпжпідприємства викрили «на гарячому» та повідомили йому про підозру, а в липні 2020 року закінчили розслідування за цим фактом та скерували справу до Вищого антикорупційного суду. У лютому 2022 року ВАКС визнав винуватим директора держлісгоспу та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців з конфіскацією частини майна.За даними ХАЦ, мова йде про ексдиректора ДП “Гутянське лісове господарство” Віктора Сису.
Після початку повномасштабного російського вторгнення Сиса перебував на волі у місті Чернівці, де, за даними ЗМІ, збирав гуманітарну допомогу для Золочівської ОТГ. Однак, за останній місяць інформації щодо його перебування не було.