Російське Міноборони оприлюднило заяву, в якій намагається звинуватити українські спецслужби у створенні фіктивних «доказів» нібито «тортур» та «розстрілів» мирного населення військами рф». Зазвичай, такі заяви російські пропагандисти використовують, щоб виправдати реальні факти тортур та вбивств російських військ проти мирного населення.
«Напередодні православного Різдва представниками Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України були організовані роботи з розтину могил на кладовищах у населених пунктах Козача Лопань, Великий Бурлук, Шипувате та Хатнє у Харківській області, де були поховані місцеві жителі, які померли від природних причин, коли в цих районах знаходились російські війська», – сказано в повідомленні, яке опублікувало Міністерство оборони.
«Після ексгумації, тіла українських громадян були додатково спотворені та скинуті до спеціально підготовлених „ями“ на околицях зазначених поселень для створення фальшивої „доказової бази“ нібито „тортур“ та „розстрілів“ мирного населення російськими військовослужбовцями», — йдеться у повідомленні.
Центр протидії дезінформації офіційно спростував заяву росіян.
Це вже не перша подібна заява російській пропагандистів. Так, як офіційні особи рф так і пропагандисти стверджують, в тому числі у європейських виданнях, що масові вбивства мирних людей у Бучі – “це постановка”.
Хоча журналісти The New York Times опублікували відео- і текстову версію розслідування дій російської армії у Бучі. Вивчення матеріалів тривало вісім місяців, авторами виступили вісім медійників.
Журналісти вказали кількість убитих у Бучі та їхні імена. Лише на вулиці Яблунській від рук російських загарбників загинуло 36 осіб. Як відзначається в публікації, виконавцями масового вбивства на вулиці Яблунській були російські десантники з 234-го десантно-штурмового полку під командуванням підполковника Артема Городілова, пише “Детектор медіа”.
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан у виступі на Раді безпеки ООН заявив, що його група має достатні підстави вважати, що в Україні було справді скоєно воєнні злочини. Він спростував заяви представників рф, ніби свідчення злочинів у Бучі — це «імітація».
Крім того, подібну дезінформацію росіяни поширювали і про масове поховання у Ізюмі. 10 вересня ЗСУ звільнили окупований росіянами Ізюм на Харківщині. 15 вересня стало відомо, що в Ізюмі виявили масове поховання на понад 447 тіл, серед них загиблі з ознаками тортур.
Тоді пропагандисти розповідали, українських лікарів нібито змушували вивозити трупи в ліс поблизу Ізюма. Цей фейк спростовував “Вокс чек”.
І ось чергова спроба змінити акценти.
Варто зазначити, що після деокупації більшої частини Харківської області, українські правоохоронці почали знаходити катівні, де російські окупанти тримали місцевих жителів.
Тк, “Суспільне” писало про катівню у Великому Бурлуку, дві катівні знайшли у Козачій Лопані.
Тож останні заяви російського мо – це спроба в інформаційному полі зняти відповідальність зі своїх військових.