Суд визнав винною керівницю окупаційної пошти в Ізюмі у 2022 році за організацію поширення російських пропагандистських газет (ч. 4, 6 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) та призначив покарання – 11 років позбавлення волі, з позбавленням права займати посади в органах влади на 15 років, з конфіскацією всього майна. Про це стало відомо з вироку Дзержинського райсуду Харкова від 11 березня.
За інформацією ХАЦ, мова йде про Наталію Шабленко.
Фото: Харківська обласна прокуратура
До повномасштабного вторгнення рф в Україну Шабленко працювала листоношею в одному з відділень поштового зв’язку “Укрпошти” в Ізюмі, а під час окупації міста отримала “підвищення” та з червня по вересень 2022 року була “директором” у створеному псевдовладою комунальному підприємстві “почта Изюма”.
Із вироку суду стало відомо, що Шабленко організувала розповсюдження пропагандистських газет “Харків Z”, “Красная звезда” та “Изюмский телеграфъ” по Ізюмському району (окрім Балаклії та Борової), на шпальтах яких публікувались матеріали з типовими кремлівськими наративами.
Пропагандистські матеріали містили тези щодо заперечення збройної агресії рф та пропагували легітимність фейкової влади, а також негативне ставлення до органів державної влади України та ЗСУ, та переконували людей у тому, що рф і її збройні сили не є ворогом, з турботою ставляться до жителів окупованих територій і готові надати їм будь-яку допомогу.
У червні 2022 року Шабленко провела збори, де були присутні працівники ізюмської “Укрпошти” та на той момент голова окупаційної влади міста Соколов. Їй запропонували стати “директоркою” пошти.
Для роботи так званого КП “Почта Изюма” Шабленко склала штатний розклад, підібрала співробітників із числа колишніх працівників “Укрпошти” і мешканців Ізюма, створила систему відділень та уклала трудові договори з працівниками.
У судовому засіданні Шабленко свою вину не визнала та повідомила, що у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем надала згоду стати директоркою створеного окупаційною владою “КП “Почта Изюма”, виконувала вказівки представників окупаційної адміністрації. Зокрема, вона отримувала раз на тиждень у будівлі окупаційної адміністрації газети “окупаційної влади (мовою оригіналу) “Изюмский телеграфъ” та “Харьков Z”, зберігала їх та організовувала їх розповсюдження серед населення. Шабленко повідомила, що зарплату їй платили продуктами харчування.
Свідки підтвердили, що до окупації працювали із Шабленко листоношами в одному з відділень “Укрпошти” в Ізюмі, а після початку повномасштабної війни Шабленко пішла на співпрацю з росіянами та очолила КП “Почта Изюма”.
#хац_контроль