Заволодіння гуманітарною допомогою на початку повномасштабної війни: керівниці апарату ХОВА оголосили підозру

UPD. Вікторію Белявцеву було звільнено з обласної військової адміністрації. «Вікторія Белявцева була звільнена за згодою сторін 13 лютого. Підстава — написання заяви на звільнення», — сказала прессекретарка начальника ХОВА Олена Шаповал.

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру (ч. 5 ст. 191 КК, ч. 1 ст. 366 КК України) керівниці апарату Харківської обласної військової адміністрації щодо заволодіння 15,2 млн грн при закупівлі харчових продуктів для гуманітарних потреб. Про це стало відомо з сайту НАБУ.

Фото: НАБУ

Крім цього, у цій справі підозри отримали директорка приватної фірми, її заступник, а також директор регіонального управління.

Керівницею апарату Харківської обласної військової адміністрації багато років є Вікторія Белявцева.

Фото Белявцевої: ХОВА

Слідчі НАБУ встановили, що у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватної фірми уклали тристоронню угоду між ХОВА, “Укрзалізницею” та приватною фірмою на постачання курятини для безоплатної роздачі жителям у прифронтових районах та на деокупованих територіях.

Надалі, на думку слідчих, чиновниця у змові зі службовими особами фірми підробила документи про отримання 235 тонн курятини від постачальника, за що “Укрзалізниця” перерахувала на його рахунки понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили.

У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про наявність у Національному бюро кримінального провадження щодо їх діяльності. Аби уникнути викриття злочину, Белявцева вирішує замаскувати невидачу “гуманітарки” відповідальним зберіганням. Урешті-решт курятину привезли наприкінці 2022 року та фактично відшкодували завдану шкоду.

Вікторія Белявцева була керівницею апарату Харківської ОДА в 2018-2019 роках, коли обласну адміністрацію очолювала Юлія Світлична. Потім обралась на місцевих виборах до Харківської облради від партії “Блок Світличної Разом!”, була помічником-консультантом народного депутата України Юлії Світличної. А в листопаді 2021 року перейшла працювати до Харківської облдержадміністрації керівницею апарату. Після чого в грудні 2021 року у Белявцевої партія через процедуру імперативного мандату забрала депутатський мандат.

Кореспонденти “Суспільне.Харків” намагалися отримати коментар Белявцевої. Телефоном посадовиця відповіла, що їй незручно говорити та поклала слухавку.

Офіційна позиція Харківської ОВА.

Дійсно, у березні 2022 року між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та приватним товариством було укладено тристоронній договір на постачання продовольчих товарів, що став предметом дослідження правоохоронних органів.

Важливо зазначити, що за вказаним договором продукція була поставлена в повному обсязі та в межах дії договору, та передана за призначенням населенню Харківщини.

Факт повної поставки та виконання умов договору підтверджують висновки державного аудиту за 2022 рік.

Водночас Харківська ОВА із березня 2022-го року сприяла слідству, надавала відповідні документи профільним правоохоронним органам на всіх етапах слідчих дій, та буде сприяти слідству і надалі відповідно до вимог чинного законодавства.

Разом з тим, якщо під час досудового слідства та в суді буде доведено факт злочинних дій або намірів будь-якої посадової особи, то ця особа персонально має понести законне покарання.