Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА у 2023 році вже оголосив торгів на суму понад 70 мільйонів гривень для відновлення критичної інфраструктури.

Про це стало відомо з моніторингу сайту “Прозорро”.

Через повномасштабне вторгнення військ держави-агресора, зокрема, внаслідок ракетних обстрілів критична інстраструктура України зазнала суттєвих ушкоджень. На даний момент, енергетики намагаються відновлювати інфраструктуру. 

Окрім АК “Харківобленерго” тендери на відновленне енергоінфраструктури проводить і Департамент обласної військової адміністрації. У 2023 році вже оголошено торгів на суму понад 70 мільйонів гривень.

Найбільший підряд отримало ТОВ “Енергосервіс ПМК”. Мова йде капітальний ремонт підстанцій з заміною трансформаторів. Вартість угоди 24,1 млн грн. Єдиним конкурентом на торгах туло ТОВ “ПСК “Енергобуд”.

Першим засновником ТОВ “Енергосервіс ПМК” була Світлана Косінова – мати керівника південно-східного офісу Держаудитслужби Станіслава Анатолійовича Косінова. Пізніше фірму переписали на Катерину Спіцину. 

Директором є Валерій Могильник.

В 2014 році Могильник та Анатолій Косінов заснували у російському Бєлгороді фірму “РОСЭНЕРГОСЕРВИС”. Фірма працювала до 2021 року.

За даними медіа, раніше Катерина Спіцина була відома, як бухгалтер ТОВ «Харківський завод будівельних матеріалів «Астор» серед бенефіціарів якого є мати Косінова та дружина – Оксана Тацій. 

Крім того, Департамент уклав дві угоди щодо ремонту підстанцій та заміни трансформаторів з ТОВ “ПСК Енергобуд” на загальну суму 24 млн грн.

Керівником підприємства є Ганна Криничанська, засновником Юрій Криничанський. 

Раніше ХАЦ писав, що ця фірма є одним з двох основних підрядників АК “Харківобленерго”.

Ще один підряд вартістю 19 млн грн на ремонт підстанції виграло ТОВ “Харківенергокомплект”.

Засновниками є Ігор Солониця, Іван Шмулич та Євген Коновалов.

Також зараз Департамент проводить ще одні торги на капремонт підстанції 110 кВт вартістю майже 5 млн грн.

Для порівняння у Запорізькій області обласні структури подібних тендерів не оголошували.

#Досвід_регіонів