Комунальне підприємство “Харківський метрополітен” планує укласти договір вартістю 4,25 млн.грн., за переговорною процедурою, з ТОВ “Інвест-тур” щодо послуг з дооснащення системи автоматичного ведення поїздів на Салтівській лінії. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.
З грудня 2014 року, на впровадження апаратури автоведення поїздів на Салтівській лінії, метрополітен вже тричі виділяв кошти, на загальну суму 8,13 млн.грн. Всі кошти на впровадження системи автоведення в харківському метрополітені, з самого початку, отримувало ТОВ “Інвест-тур”.
Останній раз, договір укладали в жовтні 2017 року, на 3,32 млн.грн. Зараз, аукціон не проводять, бо, як запевняють в метрополітені, виникла потреба в додатковій закупівлі в ТОВ “Інвест-тур” для забезпечення сумісності з вже наявною апаратурою.
Власником ТОВ “Інвест-тур” є Раміль Гулієв з міста Запоріжжя, а керівником — Наталя Левенець, яка в соц.мережі FB вказує, що працює в LOT Group. Це корпорація, яка отримала від КП “Харківський метрополітен” десятки підрядів на десятки мільйонів гривень. Директор КП “Харківський метрополітен”, Вячеслав Стаматін, раніше був вказаний експертом LOT Group.
Раніше керівником ТОВ “Інвест-тур” був Олег Дивинець, який вже довгий час є власником та керівником ТОВ “Лот”.
А власником ТОВ “Інвест-тур” раніше був Іван Кравцов. Саме на цю особу, директор метрополітену, Вячеслав Стаматін, переписав в 2011 році ПВФ «Ника».
Іван Кравцов був раніше власником ТОВ Старсен”. Крім цього раніше власником “Старсен” був син Вячеслава Стаматіна, Олександр. ТОВ “Старсен” від метрополітену отримало також підрядів на десятки мільйонів гривень.
Крім цього, Кравцов був власником ще ТОВ “Турнікет-М”, яке також отримало від метрополітену десятки мільйонів гривень.
Крім цього, телефон ТОВ “Інвест-тур”, 0577142288, використовують також ТОВ “Лот” та ТОВ “Ваго-рев”, ще один тендерний фаворит харківського метрополітену. Також у ТОВ “Інвест-тур” та ТОВ “Лот” співпадають адреси реєстрації.
Нагадаємо, що метрополітен продає рекламні послуги по цінам, які в 4 рази нижче ринкових.
За перше півріччя 2019 року, КП “Харківський метрополітен”, незважаючи на підвищення вартості проїзду на 60%, збільшило вдвічі свої збитки, до 54 млн.грн.