ХАЦ та Харківська Облдержадміністрація продовжили на 2019 рік дію меморандуму у сфері публічних закупівель

ХАЦ ТА ХАРКІВСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ПРОДОВЖИЛИ НА 2019 РІК ДІЮ МЕМОРАНДУМУ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Сьогодні, 25 січня, Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) та Харківська обласна державна адміністрація (ХОДА) підписали новий Меморандум на 2019 рік про співпрацю з метою підтримки реалізації проекту Європейської комісії «Боротьба з корупцією та запровадження реформ на регіональному рівні».

Нагадаємо, що це вже другий Меморандум у сфері публічних закупівель між ХАЦ та ХОДА. Перший був підписаний 9 лютого 2018 року.

За час дії першого Меморандуму значно підвищились показники ефективності у сфері публічних закупівель в Харківській області. Наприклад, значно підвищився відсоток конкурентних закупівель, збільшилась економія бюджетних коштів на конкурентних допорогових закупівлях.

За період з травня по грудень 2018 року економія бюджетних коштів на допорогових конкурентних закупівлях склала 11,76 млн.грн. Аналогічний показник за період з травня по грудень 2017 року дорівнює 3,43 млн.грн. Чиста економія – 8,33 млн.грн.

Строк дії Меморандуму – до 31 грудня 2019 року.

В межах підписаного Меморандуму планується спільними зусиллями ХАЦу та ХОДА ще збільшити відсоток конкурентних торгів, зменшити відсоток дискваліфікованих учасників, зменшити відсоток скасованих торгів, зменшити відсоток проведення допорогових закупівель без використання «ProZorro».

Нагадаємо також, що 6 грудня 2018 року голова Харківської ОДА Юлія Світлична перепідписала розпорядження з рекомендацією для структурних підрозділів ХОДА, районних державних адміністрацій (їхніх структурних підрозділів), підприємств, організацій, установ, використовувати електронну систему ProZorro у 2019 році при здійсненні закупівель:
– товарів/послуг та робіт на суму, що дорівнює або перевищує 50 тис.грн.

ХАЦ вважає такі «пороги» виправданими та такими, що будуть сприяти економії бюджетних коштів.