Виправданого керівника “народної міліції” Шевченкового відправили в СІЗО за погрози свідкам

Полтавський апеляційний суд відправив В’ячеслава Олександровича Артюхова під варту до 13 січня 2024 року, без визначення застави. Ця ухвала апеляції є остаточною й не може бути оскаржена. 

Фото Артюхова: “Миротворець”

В’ячеслав Артюхов – уродженець Шевченкового, якого обвинувачували у пособництві державі-агресору та керівництві “народною міліцією”. Першого вересня Диканівський районний суд Полтавської області визнав його невинним, виправдав та звільнив з-під варти в залі судового засідання.

Прокурор Куп’янської окружної прокуратури подав апеляційну скаргу на цей вирок.

Під час апеляційного розгляду прокуратура також подала клопотання про обрання запобіжного заходу для Артюхова у вигляді тримання під вартою. Аргументи прокуратури: заяви чотирьох громадян про те, що після звільнення з-під варти Артюхов погрожував їм за показання в суді першої інстанції.

Допитані безпосередньо в судовому засіданні апеляційного суду свідки під присягою повідомили, що Артюхов після звільнення у вересні – жовтні 2023 року повернувся до Шевченкового та неодноразово погрожував їм безпосередньо чи через близьких родичів фізичною розправою за те, що вони в суді першої інстанції давали стосовно нього показання про вчинення ним злочинів під час окупації селища російськими військами. Погрози сприймали реально, зазначили свідки, оскільки Артюхов відомий тим, що і раніше застосовувала фізичне насильство над людьми.

Суд вирішив, що доводи сторони захисту про те, що Артюхов виправданий судом і до нього не може бути застосовано запобіжний захід, є неспроможними, оскільки вирок суду не набрав законної сили, а тому Артюхов має статус обвинуваченого.

За таких обставин колегія суддів прийшла до висновку, що Артюхов своїми діями незаконно   впливає на свідків.

Нагадаємо, що Артюхову повідомили про підозру в колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) заочно в липні минулого року, коли Шевченкове було окуповане. Потім справа була перекваліфікована на ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору).

“Артюхов, перебуваючи на території смт Шевченкове, з березня по травень 2022 року добровільно погодився на призначення на посаду “керівника народної міліції смт Шевченкове Харківської області”, — йшлося спочатку у підозрі.

Після перекваліфікації вже не йшла мова про “керівника народної міліції Шевченкового”. Артюхова обвинувачують тепер в тому, що з третьої декади квітня до кінця червня 2022 року він добровільно надавав росіянам адреси проживання учасників АТО та людей, які негативно налаштовані до окупаційних військ, працівників поліції, а також допомагав облаштовувати блокпости. 

За даними судового реєстру, людина з таким ПІБ, як у В’ячеслава Артюхова, працювала в українській міліції. Чоловік дослужився до майора, але в 2011 році його звільнили з правоохоронних органів за перевищення службових повноважень, коли він, будучи напідпитку, влаштував бійку.

Артюхов був затриманий у Шевченковому 14 вересня 2022 року. Тоді в нього вилучили службове посвідчення співробітника окупаційної “міліції”. Після отримання підозри чоловік заявив про невинуватість і сказав, що не довіряє показам свідків, адже в нього з ними були конфлікти.

Крім цього, Артюхов тоді заявив, що правоохоронці застосовували до нього незаконні методи ведення досудового слідства: погрози, фізичний та моральний тиск, били при затриманні та проведенні обшуків за місцем його проживання. 

Адвокат намагався кілька разів оскаржити запобіжні заходи Артюхова, а також поставити ставив під сумнів кваліфікацію судді та прокурорів. 

Зокрема, захисник обвинуваченого зазначав, що “на даний час у країні ставлення громадян до зрадників та колаборантів є нетерпимим, в тому випадку, коли обвинувачений заявляє про свою невинуватість, від судді в справі за звинуваченням за колабораціонізм вимагається ідеальна розсудливість. З огляду на відсутність виправдувальних вироків, винесених суддею, яка є головуючою у справі, немає можливості сподіватись на те, що він буде першим виправданим згаданою суддею”.

Прокурор просив для Артюхова 12 років позбавлення волі.

Артюхов у суді першої інстанції заявив, що є патріотом і завжди діяв лише на користь інтересам України, а його затримання відбулося внаслідок неправдивих звинувачень поліцейських, які є колаборантами. Зазначав, що його невинуватість підтверджена показаннями свідків, а стороною обвинувачення не надано жодного належного та допустимого доказу на підтвердження його винуватості. 

Після звільнення селища у приміщенні, що займала окупаційна поліція, знайшли  “грамоту” від 1 травня 2022 року на імʼя Артюхова, “благодарность” від 16 червня минулого року, трудовий договір без зазначення номера та дати, а також виписку із наказу окупаційної адміністрації від 27 червня 2022 року про розірвання трудового договору. 

Фото “грамоти” Артюхову: телеграм-канал “+MARAZM+”

Фото “благодарности” Артюхову – телеграм-канал “+MARAZM+”

Грамоту, “благодарность” і трудовий договір визнали неприпустимими доказами через процесуальні порушення. Крім цього, прокурор не довів, що вони видані та підписані саме представниками окупаційної влади.

ХАЦ_контроль