Відновлення ліцею у Старому Салтові за 200 мільйонів: підрядник та фантастичні переплати


Департамент капітального будівництва Харківської ОВА планує укласти угоду на відновлення Старосалтівського ліцею вартістю 193 млн грн з ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон”. Ціна на матеріали та устаткування завищені в рази.

Про це стало відомо в результаті аналізу сайту “Prozorro”.

Фактично цей тендер продовжує традиції закупівель департаменту капбудівництва щодо відновлення постраждалих будинків в області, коли ціни у кошторисах суттєво завищені. Так було, наприклад, під час замовлення відновлення Ізюмської міськради.

Наприклад, переможець торгів планує закупити два твердопаливних котли Marten Industrial-T MIT-250. Вартість кожного підрядник оцінив у 756 000  гривень. 

Хоча подібні котли дилери продають по 245 000 гривень, тобто втричі дешевше.

Вдвічі вище ціна й на щебінь, якого планують закупити на 1,7 млн грн.

Так, для відновлення ліцею щебінь купуватимуть по 2100 гривень за кубічний метр без урахування доставки. А нещодавно КП “Харківводоканал” купував такий самий щебінь фракцією 20-40 через систему “Prozorro” по 1170 гривень за кубічний метр. 

ЦІна фасадної фарби СТ40 легко перевіряється на сайті виробника і становить 230 гривень за літр. А ось підрядник для ліцею у Старому Салтові купуватиме її по 300 гривень за літр. 

Труби ППУ діаметром 89/160 закладені вартістю 2770 гривень за метр. 

Але пропозиції щодо подібних труб в інтернеті можна знайти за вдвічі нижчою ціною від кошторисних

Майже на півтора мільйона гривень купують самовирівнювальну суміш CN69. При ціні на сайті виробника 15,2 гривні за кілограм підрядник планує купувати по 35,26 гривень за кілограм. 

Це більш ніж вдвічі дорожче. Навіть у кошторисі на відновлення будівлі Ізюмської міської ради ціна за цю суміш була меншою – 26,7 гривень за кілограм. 

Морозостійку бітумно-масляну мастику, яка в магазинах коштує в середньому 50-60 гривень за кілограм, підрядник пропонує по 112 гривень за кілограм. 

Для ліцею планують придбати штучний газон вартістю 1336 гривень за квадратний метр. Конкретна марка трави не зазначена, але така ціна вдвічі завищена за середньоринкову. 

Також планується купувати лінолеум по 918 гривень за квадратний метр, що на 50 відсотків дорожче ринкових цін на утеплений комерційний лінолеум.

Дуже коштовним вийде і підйомник для маломобільних груп населення – 1,2 млн гривень.

Понад 20 мільйонів гривень планують витратити на придбання фіброцементних плит Sfibral – по 5375 гривень за квадратний метр.

У цілому позицій із сумнівними цінами у цьому кошторисі – десятки.

Директором та засновником підприємства є Андрій Овчаренко, раніше був Олександр Шамарін.

Шамарін є керівником ТОВ “Перша слобожанська будівельна компанія”, яка також отримує підряди від ХОВА.

#ХАЦ_Контроль