В Харкові провели торги за будівлю російського банку: подробиці


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з четвертої спроби зміг провести торги з продажу будівлі колишнього “Промінвестбанку” в центрі Харкова. Переможцем стала фірма сина колишнього співвласника “Індустріального союзу Донбасу”.

Про це стало відомо з сайту “Прозорро.Продажі”.

Мова йде про продаж будівлі банку на Павлівській площі в самому центрі міста площею 4000 квадратних метрів. Вартість одного квадратного метра будівлі становить 10650 гривень.

Будинок є пам’яткою архітектури. Він збудований у 1910-1913 роках архітекторами Н. В. Васильєвим та А. І. Ржепішевським. У ньому раніше був готель «Асторія». Назва готелю виникла на початку ХХ століття як відгук на готелі фешенебельного стилю в Нью-Йорку, власниками яких були брати Астори. Одна з перших у місті будівель з залізобетонним каркасом.

Якщо стартова ціна під час першого аукціону була 47,3 млн грн, то на четвертих торгах 33,1 млн грн. На аукціон прийшли дві фірми: ТОВ “Веллард” та ТОВ “Файв Стар Трейдинг”.

Серед засновників ТОВ “Веллард” є мешканка Донецку Юлія Пампура. Раніше вона була засновницею фірми “Лайнсейл”. Зараз фірма записана на Андрія Пампуру. Останній має такий самий ПІБ як і брат колишнього очільника регіонального фонду держмайна часів Януковича.

За даними медіа, у 2013 році Фонд, який очолював Максим Пампура”, за льготними умовами передавав шахти структурам Олександра Януковича.

Більшу суму під час аукціону запропонувало  ТОВ “Файв Стар Трейдинг” – 33,6 млн грн.

Ця фірма теж пов’язана з Донецьком, адже єдиним засновником є Рафаель Мкртчан – син ексспіввласника “Індустріального Союзу Донбасу” Олега Мкртчана.

У 2019 році генеральний директор корпорації “Індустріальний союз Донбасу” Олег Мкртчан був засуджений російським судом до дев’яти років ув’язнення. Його менеджера звинуватили в розкраданні понад 1 млрд руб у російської державної корпорації Внєшекономбанк (ВЕБ)

Нагадаємо, що будівля раніше належала російському банку.

Ліквідацію ПАТ «Акціонерний Комерційний Промислово-інвестиційний банк» розпочато 25 лютого 2022 року, після рішення Національного банку України про відкликання ліцензії.

Рішення було прийнято після повномасштабного вторгнення рф на територію України і пов’язане з тим, що банк належав структурам, які контролювалися державою-агресором.

#хац_контроль