ГЕНПРОКУРАТУРА ПРОВЕЛА ОБШУКИ В МІСЬКРАДІ ЩОДО БЕЗКОШТОВНОГО ОТРИМАННЯ ЖИТЛОБУД-1 БІЛЬШЕ 30 ГЕКТАРІВ «КООПЕРАТИВНОЇ» ЗЕМЛІ, ЗАКОННІСТЬ ВИДІЛЕННЯ ЯКИХ ОСКАРЖУВАВ ХАЦ

 width=

27 червня, в день народження Геннадія Кернеса, в Харківській міськраді були проведені повторні обшуки у справі виділення землі у Харкові по «кооперативній схемі», яке розслідує Генеральна прокуратура України. Також були проведені обшуки у приміщенні реєстраційної служби Харківського міськуправління юстиції та за юридичними адресами низки житлового-будівельних кооперативів.

26 червня Печерський райсуд міста Києва дозволив провести ці обшуки.

Як виявилося обшуки стосувалися здебільшого кооперативів, які
отримали землю в грудні 2015 року: «ЖБК «Перемога 2015», «ЖБК «Медіолан», «ЖБК «Магнат» та «ЖБК «Житлобуд-1». Також останні обшуки стосувались ще безпосередньо споживчого товариства «ЖБК «Авантаж», яке землю безкоштовно в грудні 2015 року не отримував. ЖБК «Перемога 2015» та «ЖБК «Житлобуд-1» знаходяться в орбіті сфери впливу ПАТ «Трест Житлобуд-1», бо записані на осіб, які проживають в гуртожитках «Житлобуд-1».

Після отримання цими кооперативами безкоштовно земельних ділянок, вони по договору-суперфіцію передали право забудови ПАТ «Трест Житлобуд-1». «ЖБК «Магнат» свої ділянки взагалі продав людині з ПІБ – Мавліханов Дамір Хафісович.

23 грудня 2015 року Харківська міськрада на 2-ій сесії 7-го скликання:

– надала безкоштовно у власність «ЖБК «Магнат» 6 земельних ділянок загальною площею 3,9861 га по вул. Веселій.

– надала безкоштовно у власність ОК «ЖБК «Перемога 2015» земельну ділянку, площею 3,3185 га по вул. Перемоги, 83.

– надала безкоштовно у власність ОК «ЖБК «Медіолан» 3 земельні ділянки загальною площею 0,9077 га по вул. Киргизькій, 15.

– надала безкоштовно у власність «ЖБК «Житлобуд-1» понад 46 га землі, а саме: дві земельні ділянки загальною площею 0,6108 га по вул. Малиновського, 17-А та 4 земельні ділянки загальною площею 27,32 га по Московському проспекту.

Засновниками ОК «ЖБК «Житлобуд-1” на момент виділення йому 27 гектарів землі у Харкові були 3 юридичні особи – ПАТ «Трест Житлобуд – 1», ТОВ «Харківжитлобуд-1» та ПАТ «Харківелектромонтажкомплект».

«Харківський антикорупційний центр» оскаржував в суді виділення саме цих 27 гектарів кооперативу, який апрорі не міг бути житлово-будівельним, але на жаль, земельні ділянки залишились у власності «Житлобуд-1».

Всі інші кооперативи, які отримали від Харківської міськради безкоштовно землю 23 грудня 2015 року, також апріорі були «фейковими».

Нагадаємо в рамках справи виділення землі у Харкові по «кооперативній схемі» вже оголошено про підозру екс-заступниці Харківського міського голови Тетяні Овінніковій, начальнику управління містобудування та архітектури Харківської міської ради Сергію Чечельницькому та його заступнику.