У Харкові спіймали посадовців комунального Шляхрембуду на розкраданні асфальту

СБУ викрила начальників дорожньо-експлуатаційних філій №1 та №4 комунального підприємства «Шляхрембуд» на системному привласненні асфальту на суму більше 100 тис.грн., призначеного для ремонту доріг у Харкові. Про це стало відомо з ухвали Дзержинського райсуду Харкова від 23 липня.

Під час ремонту доріг, начальники філій штучно створювали надлишки асфальтобетону та інших будівельних матеріалів.

«Зекономлені» у такий спосіб матеріали посадовці реалізовували місцевим мешканцям та фірмам. Крім того, начальники філій “Шляхрембуд” привласнювали кошти, отримані від незаконної здачі в оренду будівельної техніки, що перебуває на балансі підприємства.

Як повідомляє сайт СБУ, правоохоронці затримали комунальників у середмісті Харкова під час отримання грошей за чергову партію «списаного» асфальтобетону.

З матеріалів справи стало відомо, що була допитана особа в якості свідка, яка зазначила, що ще восени 2017 року він від знайомих дізнався, що посадові особи дорожньо-експлуатаційних філій комунального підприємства «Шляхрембуд» займаються продажем асфальтобетону приватним особам за ціною нижче ринкової.

Зв’язавшись з начальником дорожньо-експлуатаційної філії №1 КП “Шляхрембуд”, допитана особа в 2018 році почала купувати асфальтобетон по 1500 грн. за тону.

Причиною продажу асфальтобетону за заниженою ціною було те, що зазначений асфальтобетон незаконно списується підприємством, так як при офіційних роботах працівники умисно занижують обсяги використаного асфальтобетону.

Приблизно кожного тижня, на підприємстві накопичується необлікований асфальтобетон в розмірі 20-30 тон.

Розрахунок за асфальтобетон відбувався готівковими коштами та шляхом перерахування на банківську картку начальників філій.

Суд задовольнив клопотання прокуратури щодо доступу до речей та документів КП “Шляхрембуд”.

Директором КП “Шляхрембуд” є Віталій Бура.