width=

Прокуратура Харківської області вважає, що 88 громадян незаконно отримали у власність земельні ділянки на території Вовчанського району. Загальна площа переданих у власність земель рекреаційного призначення складає 7,85 га й вартістю біля 16 млн. грн.

Про це ГО «Харківській антикорупційний центр» повідомили у прес-службі обласної прокуратури.

Правоохоронці встановили, що на підставі розпоряджень голови Вовчанської районної державної адміністрації передано у власність 88 громадянам земельні ділянки, загальною площею 7,8570 га, із земель запасу рекреаційного призначення, які розташовані за межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району, для індивідуального дачного будівництва.

Відповідно до матеріалів лісовпорядкування спірні земельні ділянки відносяться до земель ДП «Вовчанське лісове господарство».

З метою повернення незаконно вилучених земельних ділянок галузевим відділом у квітні 2015 року пред’явлено 88 позовів до Вовчанського районного суду. На даний час Вовчанським районним судом розглянуто та задоволено 48 позовів, з яких 20 ще не набрали законної сили, з них 11 – переглядаються в апеляційному суді Харківської області. Ще 40 перебувають на розгляді в суді першої інстанції.

ХАЦ вже писав, що одним з щасливчиків, які отримали землю, був помічник нардепа Дмитра Шенцева – Федір Ратій.

Ще дві ділянки загальною площею площею 0,2 га та вартістю 410 тис. грн. прокуратура відсудила у т.в.о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки Едуарда Рубіна. Останній придбав землю у Ярослава Бікмурзіна – одного з засновників ГО «ХОО «Відродження» та засновниці ЖБК «Надійне житло» Тетяни Бузирьової.

«Там був кооператив. З 88 ділянок два моїх. Спочатку ми брали їх в оренду, потім почався процес приватизації, ми придбали їх у держави. Потім з’явилися претензії від прокуратури, зараз йдуть судові процеси. Юрист з мого боку в цьому розбирається. Сподіваюся, все подальші рішення будуть прийняті в рамках чинного законодавства», повідомив через прес-службу ХНУРЕ т.в.о. Едуард Рубін.

Ділянку площею 0,05 га отримав від голови РДА юрисконсульт ТОВ «Телесенс ІТ» Костянтин Пащенко. Засновником цієї фірми є британська TELESENS INTERNATIONAL LTD, директором якої був Едуард Рубін. Пащенко свою ділянку продав Катерині Скибі.

Ще одну ділянку площею 0,08 га Катерина Скиба придбала у Євгена Лейкіна – ще одного засновника ЖБК «Надійне житло».

Ще однією невдахою, у якого відсудили землю став власник «Тубного заводу» Леонід Фільштинський. Цікаво, що він є співзасновником фірми «Синтез Блеск», де директор Пащенко.

Фільштинський придбав 0,94 га у Людмили Скиби.

Власником ще однієї ділянки став Ігор Фельдштейн. Він відомий, як один зі співвласників Роганського м’яясокомбінату. Крім того, він є засновником фірми, яка має в оренді мисливські угіддя в Коломацькому району. Його партнером у цьому бізнесі є директор ВЕП «Держпром» Микола Чехунов.

Землю у Вовчанському району Фельдштейн придбав у Кузнецова Павла Давидовича.

Ще дві ділянки мали Фелікс та Радомила Каменецькі. Цікаво, що Фелікс Каменецький є одним з засновників ОК ЖБК «Сокольники-Плюс».

В 2009 році цей кооператив через суд узаконив будівлю по вул. Сокольники,3 площею 1761,2 кв.м.

Й це лише невеликий перелік людей, які отримали землі. Розпорядження щодо надання землі у власність фізичним особам підписав голова Вовчанської РДА. В той час головою РДА був Сергій Мотузний.