У Харкові з початку повномасштабного російського вторгнення витратили 15 мільйонів на ремонт укриттів в житлових будинках

Протягом 2022 року у Харкові виконано робіт на 15,6 млн грн з поточного ремонту найпростіших укриттів (підвальних приміщень) в багатоквартрних будинках, які знаходяться на балансі КП “Жилкомсервіс” (комунальна форма власності). Про це стало відомо з відповіді міськради на інформ.запит ХАЦ щодо витрат на ремонт та підготовку укриттів у підвалах будинків.

У 2023 році ремонт укриттів, підвалів, їх облаштування, в багатоквартиних будинках комунальної форми власності не виконувався.

Нагадаємо, що на балансі КП “Жилкомсервіс” знаходиться приблизно 6000 багатоповерхівок. Якщо розділити загальну суму ремонту на кількість будинків, то на одну багатоповерхівку комунальної форми власності у місті Харкові прийшлось приблизно 2600 гривень.

Фото Суспільне Харків – укриття у підвалі харківської багатоповерхівки

Також у відповіді міськради вказано, що станом на 22 травня 2023 року до фонду включено 2363 найпростіших укриттів (підвальних приміщень), які рекомендовані для використання населення міста Харкова в разі виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період. І саме в цих укриттях виконувались роботи з їх облаштування.

Для порівняння, Київ в 2023 році виділив понад 350 млн грн на ремонт укриттів. Зокрема, на ремонт підвалів житлових будинків у Києві передбачено спрямувати понад 290 млн грн. Ці приміщення використовують як найпростіші укриття. Окремо 61 млн грн планують витратити на оновлення споруд цивільного захисту у 4 районах столиці. Нині в столиці України налічується понад 4 тисячі укриттів різного виду.

#хац_контроль