У ХАРКОВІ ПОДОРОЖЧАЛИ ТРАНСПОРТНІ ЗУПИНКИ ДО 190 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ В СЕРЕДНЬОМУ ЗА 1 ШТУКУ. ПІДРЯДНИК З КУБЛА ФІНАНСИСТІВ “НОВОРОСІЇ”

 width=

В вересні-жовтні 2017 року харківське комунальне підприємство «Міськелектротранссервіс» уклало 9 договорів з київським ТОВ «Сталь-світ» щодо реконструкції автобусних, тролейбусних, трамвайних зупинок на загальну суму 1,71 млн.грн. Найдорожча зупинка харків’янам обійдеться в…267 тисяч гривень.

ТОВ «Сталь-світ» було створене у Києві…7 квітня 2017 року. Власником та керівником фірми є Олег Долженко. Статутний фонд фірми – 1 тис.грн.

«Сталь-світ» є афілійованою фірмою ТОВ «Генпрофбуд». Печатка ТОВ «Сталь-світ» знаходилася за однієї адресою з печаткою ТОВ «Генпрофбуд». У ТОВ «Генпрофбуд» з ТОВ «Сталь-світ» є фінансово-господарські взаємовідносини.

В серпні 2017 року стало відомо, що ТОВ «Генпрофбуд» підозрюють у фінансуванні “Фонда помощи Новороссии”. Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 3 серпня.


Управління СБ України в Харківській області проводить досудове слідство, під час якого встановлено, що харківське комунальне підприємство “Міськелектротранссервіс” є замовником робіт у ТОВ “Генпрофбуд”. У свою чергу ТОВ “Генпрофбуд” уклало угоду субпідряду на будівництво об’єктів інфраструктури Харкова з ТОВ “Контингент 79” (зареєстроване в Києві, фактично функціонує в Лисичанську Луганської області). Отримані внаслідок виконання вказаних будівельних робіт грошові кошти директор ТОВ “Контингент 79” у подальшому обертав на користь “народної міліції ДНР”, яка знаходиться на непідконтрольній Україні території “ДНР”.

Після цього скандалу і резонансу у ЗМІ, «Міськелектротранссервіс» змінило підрядника на реконструкцію зупинок з ТОВ «Генпрофбуд» на «Сталь-світ». Але, бенефіціар не змінився.

Перелік адрес та сума угоди:

1. Реконструкція об`єкта “Трамвайна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “проспект Льва Ландау” в напрямку-до 602 м/р, місцем розташування по Салтівське шосе, за адресою Льва Ландау, 127″ – 155 089,57 грн.

2. Реконструкція об`єкта “Тролейбусна/автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “Різдвяна церква” в напрямку-до Сокільників, місцем розташування по вул. Дерев’янка, за адресою Науки просп., 92″- 160 255,7 грн.

3. Реконструкція об`єкта “Тролейбусна/автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “Різдвяна церква” в напрямку-на Олексіївку, місцем розташування по вул. Ахсарова, за адресою Науки просп., 65б” – 160 255,70 грн.

4. Реконструкція об`єкта “Автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Василя Стуса” в напрямку-до Плиткового заводу, місцем розташування по просп. Тракторобудівників, за адресою Тракторобудівників просп., 67″ – 201 004,50 грн.

5. Реконструкція об`єкта “Тролейбусна/автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Харківських Дивізій” в напрямку-до 25 м/р, місцем розташування по вул. Харківських Дивізій,за адресою Харківських Дивізій вул., 4″ – 158 688,94 грн.

6. Реконструкція об`єкта “Автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Владислава Зубенка” в напрямку-до ст. “Салтівська”, місцем розташування по просп. Тракторобудівників,за адресою Тракторобудівників просп., 122″ – 267 378,78 грн.

7. Реконструкція об`єкта “Автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Владислава Зубенка” в напрямку-до Плиткового заводу, місцем розташування по просп. Тракторобудівників, за адресою Тракторобудівників просп., 75″ – 181 204,01 грн.

8. Реконструкція об`єкта “Автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Василя Стуса” в напрямку-до ст. “Салтівська”, місцем розташування по просп. Тракторобудівників, за адресою Тракторобудівників просп., 110а” – 227 897,48 грн.

9. Реконструкція об`єкта “Автобусна зупинка міського пасажирського транспорту загального користування “вулиця Ужвій” в напрямку-до окружної, місцем розташування по вул. Леся Сердюка,за адресою Леся Сердюка вул.” – 199 700,86 грн.

В середньому 1 зупинка від «Сталь-світ» обійшлася в 190 164 грн.

Договори, кошториси реконструкцій зупинок не опубліковані. Опубліковані лише звіти про укладені договори. Невідомо, які саме зупинки мають бути встановлені.

Нагадаємо, «Генпрофбуд» в середньому встановлював одну зупинку харків’янам трішки дешевше – по 180,1 тисяч гривень. «Харківський антикорупційний центр» подав в поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з ймовірною значною переплатою щодо ремонту транспортних зупинок.

Всього було підписано 40 угод з ТОВ «Генпрофбуд» щодо реконструкції/ремонту транспортних зупинок у Харкові, на загальну суму – 7,2 млн.грн. Параметри зупинок від ТОВ «Генпрофбуд», які встановили у Харкові – довжина: 3 м., ширина: 1,6 м., висота: 2,7 м.

ПОРІВНЯННЯ:

КП “Київпастранс” в квітні 2017 року придбало 55 подібних зупинок (тільки вдвічі довші) по 165,3 тис.грн.

Параметри київських зупинок: довжина: 6,05 м, ширина: 1,6 м., висота: 2,625 м.

ТОВ «Генпрофбуд» записана на кіпрську «БЕНСТЕП ЛТД».

Секретарем кіпрської компанії є KUPRIKS ENTERPRISE LTD, а директором вказана Любов Холеван, яка до того ж є спеціалістом з кошторисів «Генпрофбуду». Холеван також була директором ТОВ «Варяг Транспорт», яке записане не естонців Сергія Аболимова та Андреса Мяннарта.

Директором ТОВ «Генпрофбуд» записаний Паата Едішерашвілі.