Дергачівська міськрада оголосила тендер на встановлення споруди цивільного захисту для тимчасового перебування людей “Захист” на загальну суму 2,7 млн грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

Планується встановити одну захисну споруду до 15 жовтня за адресою: Сумський шлях, 106.

Аукціон має відбутися 29 серпня.

Із тендерної документації стало відомо, що укриття має з’явитися на ділянці 18 м х 6 м. Споруда повинна забезпечувати можливість безперервного перебування людей упродовж 48 годин. Захисний модуль має бути забезпечений електроживленням, штучним та аварійним освітленням. Приміщення, призначені для укриття населення, повинні бути обладнані вентиляцією. Площа основних приміщень для укриття має дозволяти розмістити одночасно 50 осіб (50 місць для сидіння), з розрахунку 0,6 м2 на людину. Зовнішній габаритний розмір тимчасового укриття – не менше 16 м х 4 м. Внутрішній габаритний розмір основного приміщення: не менше 30 кв. м.

В укритті має бути встановлений Wi-Fi роутер та камери відеоспостереження, спліт-системи з функціями обігріву, охолодження, очищення та осушення повітря. Також мають бути у наявності біотуалет, ємності з водою.

Споруда має бути спроєктована таким чином, щоб за необхідності захистити людей від ураження вибуховою хвилею та осколками. Укриття повинне витримати надмірний тиск повітряної ударної хвилі близько 30 кПа. Конструкція повинна передбачати захист від звичайних снарядів та осколків масою до 46 кг, що мають підлітну швидкість не більше 200 м/с, і снарядів та осколків масою до 20 кг, які мають підлітну швидкість не більше 400 м/с.

Схема укриття: тендерна документація

Подібні мобільні швидкоспоруджувані споруди “Захист” були встановлені минулого року у Харкові на транспортних зупинках, за основу тоді взяли досвід Ізраїлю. Планувалось звести 25 подібних споруд, але зробили 14 штук.

Як повідомляв ХАЦ, укриття вмісткістю 30 місць (з них 12 сидячих місць) коштували по 783 тис. грн.

Споруда, яка вміщувала, за словами директора КП “Міськелектротранссервіс” Владислава Васенка 44 особи, коштувала Харкову, за інформацією “Урядового кур’єру” – 1,06 млн грн. Інше джерело зазначало, що у великому укритті 50 місць. Остаточно невідомо, скільки місць у такому укритті є сидячими.

Коли відкривали першу подібну споруду у Харкові, мер міста Ігор Терехов розповідав, що укриття має бути оснащене прямим зв’язком із диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть бачити прибуття громадського транспорту. Споруда має модульну конструкцію, тому за потреби її можна збільшити.

Як зазначив Терехов, укриття мають високий ступінь захисту і можуть витримати пряме влучання. Перед монтажем їх протестували на полігоні. Як стверджують виробники, їхня споруда витримує термобаричний удар, осколковий удар та влучання снарядів до 152 мм.

Фото укриття: Харківська міськрада

Фото укриття: Харківська міськрада

У той же час мер Києва Віталій Кличко вважає, що такі споруди будуються “для галочки” і про дотримання норм мова не йде.

У селищі Безлюдівка поблизу Харкова уклали договір на 1,49 млн грн щодо придбання подібної споруди-укриття модульного типу, як планують встановити в Дергачах, на 50 осіб.

Також відділ освіти Безлюдівської селищної ради уклав договір на 8,29 млн грн щодо придбання трьох швидкоспоруджуваних захисних споруд (одна – на 50 місць, друга – на 75 місць, третя – на 100 місць).

#хац_контроль