Три роки умовно – вирок співробітниці харківського метрополітену, яка виправдовувала злочини рф

Суд визнав винною чергову по станції харківського метрополітену у виправдовуванні злочинів рф проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та призначив покарання у виді трьох років умовно, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова від 11 квітня.

За даними ХАЦ, мова йде про Олену Сєру.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Суд ухвалив угоду про визнання винуватості між прокурором та Сєрою з призначенням покарання у виді позбавлення волі на п’ять років, без конфіскації майна, із заміною реального строку – на три роки іспитовим.

51-річна мешканка селища Хорошеве Олена Сєра, працюючи черговою станційного посту у харківському метрополітені, під час виконання службових обовʼязків систематично висловлювала  чітку позицію, що підтримує дії російської федерації проти українського народу.

Вона намагалася переконати колег, що проведення АТО та ООС у Донецькій і Луганській областях — це “внутрішній громадянський конфлікт”.

27 серпня 2023 року Сєра, перебуваючи на робочому місці у службовому кабінеті чергової по станції “Академіка Барабашова” КП “Харківський метрополітен”, публічно сказала: “Подожди, а как Украина свои войска начала использовать в Донбассе против украинского народа, хотя Конституцией запрещено. Не будем на россию рассказывать, давай с Украиной разберемся. Тебе как это, нормально?”

Працівниця метрополітену висловлювала думки про те, що російська агресія була викликана діями української влади, яка прийшла на зміну режиму колишнього президента-втікача та взяла курс на членство України в НАТО, що призвело до війни. Жінка повторювала тези російської пропаганди про те, що рф протистоїть “колективному Заходу” та “світовому уряду”, який спровокував цю війну, у той час як Україна — лише поле бою, на якому США планують воювати “до останнього українця”.

Також Сєра переконувала колег, що у війні “винна не російська федерація, а Євромайдан”.

#хац_контроль