Суд визнав винним слюсаря харківського комунального підприємства “Тролейбусне депо №2” у поширенні комуністичної символіки в Інтернеті (ч. 2 ст. 436-1 КК України) та виправдовуванні збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 436-2 КК України) і призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі. Про це стало відомо з вироку Жовтневого райсуду міста Харкова.
За даними ХАЦ, мова йде про Андрія Вороніна.
Фото Вороніна: соцмережі
Слідчі у 2022 році звернули увагу на те, що Воронін у соцмережах (зокрема заборонених в Україні) робить репости та дописи, що поширюють комуністичну та радянську символіку, а саме зображення серпу та молоту, п`ятикутної зірки, плуга, символіки комуністичної партії, зображень Леніна та Сталіна, військової документації, а також танк із літерою «V».
Також 10 травня 2022 року Воронін перепостив на сторінці у соціальній мережі “ВКонтакте” допис із виправдовуванням збройної агресії рф проти України.
У суді Воронін свою вину визнав частково та зазначив, що реєструвався у соціальних мережах, щоб спілкуватися з друзями, розміщував інформацію про себе, шукав групи за інтересами. Декілька разів висловлював свої думки. Так, 10 травня 2022 року зробив репост, де виправдовується агресія рф в Україні, але він не мав наміру виправдовувати збройну агресію, а висловив своє обурення діями працівників СБУ, які переслідували людей, що святкували 9 травня.
Воронін зазначив: 22 серпня 2022 року йому зателефонували працівники поліції та повідомили про необхідність підписати папери про те, що він працював на оборонних підприємствах. Вони домовилися про місце зустрічі біля тодішнього місця його роботи у селищі Бабаї Харківського району. На прохідній поліцейські забрали його паспорт та спитали, куди він з ними поїде – до Новобаварського чи Київського відділу поліції. Оскільки він зареєстрований у Новобаварському районі, то обрав відповідний відділ поліції. По дорозі поліцейські забрали його мобільний телефон та спитали пароль доступу до нього.
Воронін запевняє, що у Новобаварському відділку поліції працівники застосовували до нього тортури – наказали лягти на живіт, а поліцейський тягнув його за геніталії, увімкнули німецький марш часів Другої світової війни, застосовували електрошокер, надягли кайданки, погрожували засунути щось в анальний отвір, поклали перед обличчям значок Бандери, змушували кричати “Слава Україні”. Ніч він провів у райвідділку, а зранку разом з поліцейськими проїхав до квартири за місцем реєстрації, де він добровільно віддав слідчому речі, що містили комуністичні ознаки (два магніти з символікою СРСР, один великий прапор з символікою комуністичної партії України, три кепки червоного кольору з символікою КПУ, десять маленьких прапорів з символікою СРСР, КПУ, андріївський прапор, агітаційний фартук з символікою комуністичної партії України, дві футболки білого та червоного кольору з лозунгом “Наш выбор – социализм” та символікою комуністичної партії України), яку він придбав ще у період 2007-2012 роках, коли був активним членом компартії. Він наполягав, що після прийняття Закону 2015 року вказані речі ніде не демонстрував, не розповсюджував. Воронін скаржився слідчій на застосування тортур, проте вона ці скарги проігнорувала. Відпустили його з відділку поліції 23 серпня 2022 року, за 15 хвилин до початку дводенної комендантської години. 25 серпня його мати забрала в поліції ключі, паспорт, барсетку. Цього ж дня він у ХОБСМЕ на вул. Дмитрівській зафіксував побої (садна в проекції обох променево зап`ясних суглобів, у основи 1-го пальця правої кисті, на калитці, в проекції обох колінних суглобів; синець на лінії бокової поверхні тулубу із переходом на верхній зовнішній квадрат лівої сідниці, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що зафіксовано у висновку фахівця з питань судово-медичної експертизи).
Суд відхилив посилання Вороніна на застосування відносно нього тортур, адже він не посилався на те, що докази були здобуті внаслідок застосування до нього зазначеного насильства.
Крім того на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого райсуду Харкова доводи Вороніна про застосування до нього фізичного насильства перевіряли. Постановою слідчого ДБР кримінальне провадження за фактом застосування до Вороніна тортур було закрите у зв`язку з відсутністю у діях працівників поліції складу злочину. Вказана постанова стороною захисту не оскаржена.
Судом було встановлено, що Воронін має на утриманні малолітнього сина та непрацездатну матір. Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну Воронін працював слюсарем на КП “Тролейбусне депо №2”. Раніше у соцмережах він зазначав, що з вересня 2020 по грудень 2021 працював на заводі ім. Малишева, а до того – у “Харківському агрегатному конструкторському бюро”.
Фото Вороніна в часи роботи на ДП “ХАКБ”
Цікаво, що через рік після обшуків, у серпні 2023 року, Воронін у забороненій в Україні соцмережі “Одноклассники” зробив репост допису Анатолія Фомічевського, якого обвинувачують у державній зраді і який працює в окупаційній адміністрації Харківської області.
#хац_контроль