“МУТНОМУ” ПІДРЯДНИКУ ДОКИНУЛИ ЩЕ 19 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА СМІТТЄВИЙ ПОЛІГОН В ЛЮБОТИНІ

 width=

Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації 26 грудня уклав угоду з ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Ековтор» про додаткові роботи з будівництва комплексу по управлінню комунальними відходами в місті Люботин на 19,05 млн.грн. Про це повідомляють “Наші гроші”.


У жовтні 2015 року фірма виграла тендер на будівництво полігону твердих побутових відходів за 93,88 млн.грн., яке мало завершитись до кінця 2016 року.

Вона мала рекультивувати несанкціоноване звалище, побудувати виробничий корпус з адміністративними приміщеннями, підвести комунікації, обладнати КПП, придбати для обслуговування комплексу техніку та обладнання, облагородити територію тощо.

Нинішню закупівлю додаткових робіт не більше, ніж на 50% вартості первинного договору, провели за переговорною процедурою. Незважаючи на те, що підписали договір за 5 днів до кінця року, саме в 2016 році планується за 5 днів використати…11,21 млн.грн. із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. У наступному ж році передбачено зокрема влаштування системи відеоспостереження.

Харківське «СП «Ековтор» засноване у 2011 році Тетяною Юрченко з Донецька, яка нині є директором. Фірма ж сьогодні належить донеччанину Олександру Біленку та одеському ТОВ «Екорегіон-77» Сергія Лящевського та Сергія Дікарева.

Нагадаємо, що кримінальне провадження щодо
влаштування полігону в Люботині відкрили ще до завершення тендерних процедур. 


Підрядник розпочав будівництво та засмічення не тільки до підписання договору, але й на земельній ділянці, яка не була для цього призначена. Крім того, проти будівництва активно протестували місцеві мешканці. Але справа так й не була продовжена правоохоронцями й вже більше року залишається без руху.

Крім того, в 2015 році ТОВ “СП “Ековтор” підозрювали у привласненні бюджетних коштів під час будівництва полігону в Богодухові Харківської області.

Більш того, комплекс по управлінню комунальними відходами в місті Богодухові на баланс міста мали прийняти ще в листопаді 2016 року, але місцева рада бачачи об’єкт, так і не зголосилася його прийняти на свій баланс.