Суд відсторонив від посади голову Наталинської сільради Красноградського району, яка передавала росіянам розвідувальну інформацію

Суд відсторонив від посади Наталинського сільського голови Красноградського району Олену Третяк, яку підозрюють у передачі російським окупантам розвідувальної інформації. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 3 лютого.

Ухвалою того ж суду від 20 січня, Третяк обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів, до 19 березня 2023 року включно, без визначення розміру застави.

Захисник Третяк подав апеляційну скаргу на обраний запобіжний захід. Розгляд скарги має відбутись 14 березня в Харківському апеляційному суді.

Третяк повідомили про підозру за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Як вказано було в релізі облпрокуратури, за даними слідства, сільський голова Наталинської ОТГ добровільно вступила у змову з представниками російських спецслужб та систематично надавала їм допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

“Варто зазначити, що ця територіальна громада не перебувала під окупацією російських військ і увесь період збройної агресії знаходиться у глибокому тилу Сил оборони України”, — зазначили в СБУ.

Третяк склала список під назвою «Вредители», до якого входили мешканці Красноградщини, які активно висловлюють проукраїнську позицію.

Також на завдання російських кураторів жінка збирала та передавала інформацію щодо осіб, які здійснювали та здійснюють захист України у складі ЗСУ, відомості щодо розташування споруд цивільного захисту (бомбосховищ та об’єктів укриття), окремих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України, відділів поліції на території Красноградського району та будівель, у яких проводяться наради представників органів влади.

Правоохоронці затримали Третяк 19 січня.

Фото – СБУ

Слідчі також встановили, що Третяк за вказівкою загарбників купила мобільний телефон та установила на нього месенджери, де обговорювала із загарбниками механізми збору й передачі їм інформації, отримувала від них нові завдання.

“Співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями роботи та мешкання Третяк. Під час слідчих дій вилучені мобільні телефони, магнітні носії інформації, списки мобілізованих, речі та інші документи, що свідчать про її протиправну діяльність”, — розповіли в СБУ.

Як повідомляє “Kharkiv Today”, Третяк в 2020 році стала головою Наталинської ОТГ. Також вона є віцепрезидентом Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Обиралася від “Блоку Кернеса – Успішний Харків”, раніше була секретарем громади. 

В грудні 2022 року Харківський антикорупційний центр повідомляв, що у Наталинській ОТГ переплачують за цукор для “Пункту обігріву”.

До Наталинської ОТГ входить 27 сел та 3 селища.

____________

«Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».