Суд арештував автівку підприємця, якого підозрюють у постачанні неякісних буржуйок харківським військовим

У травні суд заарештував Chevrolet Niva Анатолія Дахнова, якого підозрюють у заволодінні грошима, які виділялись на виробництво буржуйок для військових у 2022 році.

 Про це стало відомо з ухвали Дзержинського районного суду міста Харкова.

У 2022 році Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА, в рамках програми територіальної оборони, заплатив шість мільйонів гривень за буржуйки ФОП Дахнов Анатолій Володимирович. За ці кошти підприємець мав виготовити і поставити тисячу буржуйок.

Слідчі зазначають, що буржуйка мала бути виготовлена з нової труби діаметром 420 мм з товщиною стінки 8 мм. Але підприємець виготовляв корпуси пічок із вживаних металевих труб, з ознаками корозії.

Експертиза показала, що загальна вартість буржуйок зі вживаних труб значно дешевша та становить 3,5 млн грн. Таким чином, департамент ХОВА переплатив підприємцю зайві 2,5 млн грн.

У квітні 2024 року Дахнов отримав підозру у привласненні бюджетних коштів, тепер у нього арештували автівку. Цікаво, що немає підозри чиновникам, які приймали буржуйки, підписали документи та погодили проплату коштів.


Нагадаємо, що саме  Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації відповідає за будівництво фортифікаційних споруд, зокрема замовляв постачання деревини у фірм-новачків за цінами значно вищими, ніж ціни у лісгоспів на території Харківщини.

#ХАЦ_Контроль