Суд визнав винним так званого “старосту” села Борисівка Харківського району під час окупації (ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк шість років, з позбавленням права обіймати посади в органах влади на десять років, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку суду.

За даними ХАЦ, мова йде про Георгія Багдасаряна.

Багдасарян під час окупації Борисівки співпрацював з російськими військовими. Улітку 2022 року він прийняв пропозицію окупантів та став так званим “старостою” Борисівки. Представив “очільника” села російський військовий під час проведення урочистого “заходу”,  де Багдасарян погодився про початок виконання своїх повноважень

Борисівка входить до складу Липецької територіальної громади.

Захисник Багдасаряна зазначив, що його клієнт не визнає свою вину та просив суд винести виправдувальний вирок. Багдасарян підтримав позицію адвоката.

У судовому засіданні Багдасарян зазначив, що не розуміє, в чому його обвинувачують, оскільки обійняв посаду старости села, де він мешкав тільки з єдиною метою – допомогти односельцям під час окупації.

Пояснив суду, що з дружиною мали в селі власний продуктовий магазин, в якому з початку окупації, зокрема, заряджав людям мобільні телефони, оскільки мав власний генератор. Через приблизно місяць-півтора після початку повномасштабного вторгнення військ рф у селі почали проводити обшуки людей. Російськи військові начебто також заходили до нього до квартири, відібрали грошові кошти, золото та паспорти. Зазначив, що в селі були декілька проросійських осіб, які співпрацювали з російськими військовими та почали викривати проукраїнських людей, після чого мешканців села почали саджати до так званої “ями”, тобто підвальне приміщення в одному з гуртожитків в селі Стрілече, де перебувала військова адміністрації російської окупаційної влади. Перевіряли усе село. Російськи військові приїхали також і до нього додому та начебто відвезли до підвального приміщення гуртожитку. Тримали його близько місяця, викликали його до кабінету до керівництва для спілкування, з`ясовували загальну інформацію про жителів села, про ставлення людей до російських військових, спочатку застосовували силу, били, коли йшов на допит. В кінці запропонували подумати,  як буде він допомагати та співпрацювати з російською владою та військовими. Щодо зайняття посади – пропонували одразу. 

Приблизно наприкінці липня 2022 року російські військові зібрали усіх мешканців села біля магазину з метою призначення старшим села Борисівка. Один з керівників в окупаційній владі перед жителями села оголосив, що Багдасарян з цього часу призначений на посаду «старшого» в селі Борисівка, визначили подальші обов`язки, а саме заряджати мобільні телефони людям, організовувати заготівлю дров та допомогати мешканцям села. Щодо свого призначення на посаду «старшого» Багдасарян промовчав.

Також пояснив, що декілька разів їздив до військової російської комендатури в село Стрілече, з метою отримати ліки для хворих односелян та забрати загиблого, передати його дружині для поховання. 

Багдасарян зазначив, що не відмовився від призначення на посаду старости села Борисівка, оскільки не хотів знову потрапити на «яму» та хотів допомагати жителям села.

Свідки підтвердили, що під час окупації 2022 року Багдасарян був так званим “старостою” села. Жоден зі свідків сторони обвинувачення не повідомив про застосування з боку військових рф до Багдасаряна будь-якого прямого впливу або насильства.

В той же час дружина Багдасаряна повідомила, що військові у кількості 8 осіб зайшли до них додому, один з них представився як комендант. Обшукали квартиру, забрали 10 000 грн, спиртні напої. Куди забрали та повезли її чоловіка, нічого не повідомили. Після цього стало відомо, що його тримали у підвальному приміщенні магазину, де знаходилася окупаційна влада в селі Стрілече. Зазначила, що 3 червня забрали чоловіка в підвальне приміщення, а лише 3 липня відпустили додому. Через декілька днів знову приїхали за ним та відвезли його до підвалу магазина. Після повернення розповідав, за словами дружини, що його там били током, щоб погодився співпрацювати з ними. 

Дружина Багдасаряна каже, що оскільки на зборах, де “призначили” її чоловіка “старостою” села, були військові зі зброєю, він не зміг відмовитися від “посади”. Дружина запевняє, що після того, як поїхали військові рф, її чоловік повідомив людям, які зібралися, що не хоче бути старостою, але односельчани підтримали його кандидатуру.

#хац_контроль