12 років… не займати посади – вирок старості села на Харківщині в часи окупації

Суд визнав винним (ч. 2 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) “старосту” села Нова Гнилиця Чугуївського району під час російської окупації в 2022 році та призначив покарання у виді позбавлення права займати посади в органах влади, на об`єктах критичної інфраструктури та об`єктах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, на строк 12 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Чугуївського міського суду Харківської області від 25 квітня.

За даними ХАЦ, мова йде про Івана Бардакова.

Бардаков народився у Федеративній республіці Німеччина, працював у ТОВ “Оператор азотранспортної системи України”.

Протягом червня – вересня 2022 року Бардаков добровільно був старостою села Нова Гнилиця Чкаловської селищної територіальної громади від т. зв. “военно-гражданской администрации Волчанского района Харьковской области”.

Староста збирав списки мешканців с. Нова Гнилиця та копії документів (паспортів та ідентифікаційних кодів) місцевих пенсіонерів для оформлення пенсій та інших виплат за російським законодавством, здійснював видачу російської “гуманітарної допомоги”, агітував на отримання паспортів рф та пропонував сім’ям з дітьми діти відправити їх на відпочинок до дитячого табору на території рф. Бардаков також контактував із представниками збройних сил рф, мав дружні відносини з ними та привселюдно висловлював негативне ставлення до військовослужбовців ЗСУ, підтримував та пропагандував ідеологію “русского мира”.

Бардаков визнав вину та не оспорював зазначені факти.

#хац_контроль