Стали відомі вироки начальнику окупаційної поліції Шевченкового та фермеру, який продавав зерно в росію

Ленінський районний суд Харкова заочно визнав винним “начальника пункта полиции №2 (пгт. Шевченково)” в часи окупації у 2022 році у колабораційний діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та призначив покарання у виді 15 років позбавлення волі з позбавленням права займати будь-які посади в органах державної влади строком на 15 років, з позбавленням звання “старший лейтенант поліції” з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку суду. 

За даними ХАЦ, мова йде про Віталія Міхальова.

Віталій Міхальов

Судовий процес був заочним. Міхальов до 4 травня 2022 року працював дільничним офіцером поліції Куп`янського райвідділу поліції ГУНП у Харківській області.

Він перейшов на бік ворога та добровільно у липні 2022 року зайняв посаду у незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території Харківської області під назвою “УВД ВГА Харьковской области”, а саме став “исполняющим обязанности участкового инспектора полиции отдела участковых инспекторов полиции”.

Уже на початку вересня 2022 року добровільно став “начальником пункта полиции №2” у вказаному незаконному правоохоронному органі.

Свідки підтвердили в суді, що бачили, як Міхальов співпрацює з окупантами, їздить на поліцейському авто, вітається з росгвардійцями та ходить на наради до окупаційної адміністрації.

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова визнав винним фермера з Куп’янщини у співпраці з росіянами (ч. 4 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) та призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах влади на строк 10 років, з конфіскацією всього майна.

За даними ХАЦ, мова йде про Дмитра Кабанця.

Дмитро Кабанець

Станом на 24 лютого 2022 року Кабанець був фізичною особою підприємцем, займався вирощуванням зернових, бобових та олійних культур на території Куп`янського району.

У липні – серпні 2022 року Кабанець продав 300 тонн зерна на елеватор, на умовах подальшої сплати 5% від отриманого прибутку відповідно до патенту, з якого це зерно продали в росію. Натомість він отримав “патент на торговую деятельность, сферу общественного питання, сферы обслуживания населения” від 1 серпня 2022 року (специфікація: оптовая торговля зерном, необработанным табаком, семенами и кормами для животных”), який видала незаконно створена на території Куп`янська т. зв. “временная гражданская администрация Харьковской области”.

У суді Кабанець винним себе не визнав, говорив, що не співпрацював і патент не отримував.

Пояснив, що після окупації залишився в с. Семенівка, оскільки у нього там “бізнес”, земля і техніка. Своєї землі він не мав, в оренді було близько 300 га. Впродовж місяця були обстріли, а потім з березня-квітня 2022 року він вирішив виїжджати в поле і працювати. Ще до початку повномасштабної війни він придбав добрива, які залишались на складі у селищі Шевченкове та сплатив постачальнику за солярку, якої вистачило на 2 місяці, після чого близько 10 тонн солярки він начебто купував у солдатів рф. А за раніше викуплене паливо почав возити у поля добрива. У нього працювало троє найманих працівників.

Кабанець каже, що ніхто йому дозволів на посівну та збирання врожаю не давав, росіяни в селі не квартирувались і він ніколи не спілкувався з представниками “нової адміністрації”, однак інші фермери казали, що треба переоформляти документи, він же нібито ніколи нічого не переоформлював, не подавав звітів та не сплачував податків і не писав заяв на отримання патенту.

Під час жнив постало питання зі зберіганням зерна, оскільки не вистачало складських приміщень. А у нього в селі Семенівка був склад (це старий перероблений корівник), тож у середні липня 2022 до села почали приїжджати перекупщики. Ким вони були, Кабанець начебто не знав, до війни працював з іншими трейдерами.

До нього звернувся чоловік та запропонував продати зерно, казав, що возить на елеватор. У цього чоловіка були свої зерновози як на харківських так і на російських номерах. Кабанець погодився, оскільки потрібно було платити робітникам і продав близько 300 тонн зерна за 900 000 грн, по 3000 грн за тонну. З ним розрахувалися гривнею та рублями рф, зерно вивозили зі складу з 20 чисел липня по 10 числа серпня 2022 за два рази. Кабанець каже, що за чутками знав, що зерно з елеватора вивозили до росії.

Під час продажу жодних договорів або накладних він не підписував, збіжжя продав за готівку, податків з цього теж не сплачував. Всі податки з лютого по вересень 2022, за час окупації, сплатив після звільнення восени 2022 до держбюджету України та тоді ж повністю розрахувався з пайовиками.

Вважає, що мешканці села його оговорюють через заздрості. Каже, що одного разу російські солдати його змусили відвезти їх у селі до місця, де можна придбати горілку. Оскільки вони були п`яні, то він попросив їх не заходити у двір, де є діти, і вони віддали йому автомат.

У подальшому він визнав свою провину у тому, що працював під час окупації, однак не може в повному обсязі визнавати вину, оскільки ніколи не отримував патент та нікому не доручав його отримати.

Свідки в суді підтвердили, що у Кабанця були гарні стосунки з російськими військовими під час окупації. Також люди бачили, як до Кабанця заїжджали пусті зерновози, вантажились та їхали уже повні.

#хац_контроль