Після деокупації майже всієї території Харківської області, в судовому реєстрі продовжують з’являтись вироки місцевим мешканцям щодо колабораційної діяльності, які співпрацювали з росіянами та займали “посади” в так званій “владі” окупантів. Ми проаналізували ще декілька вироків.
Вироком Київського райсуду міста Харкова від 11 січня 2023 року визнано винною уродженку Куп’янська Лілію Володимирівну Федяй у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України та призначено їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років, без конфіскації майна.
Як вказано у вироку суду, Федяй протягом березня – червня 2022 року добровільно займала “посаду” головного спеціаліста так званої військово-цивільної адміністрації Куп`янського району при окупантах.
Федяй виконувала в окупаційній адміністрації свої функціональні обов`язки як головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку, зокрема вела бухгалтерський облік окупаційної адміністрації Куп`янського району Харківської області. За вказану роботу вона тричі протягом червня-вересня отримала грошову винагороду від окупаційної влади в загальному розмірі приблизно 45 тис рублів.
Судячи з матеріалів справи, Федяй беззаперечно визнала свою вину. Як стало відомо ХАЦу, до окупації Куп’янська, Федяй займала посаду головного спеціаліста відділу
бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Куп’янської міської ради.
Вироком Київського райсуду міста Харкова від 2 грудня 2022 року визнано винним уродженця Харкова Вадима Миколайовича Орлова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.111-1 КК України та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі (замість реального відбування покарання замінити умовним строком на 2 роки) та позбавлення права обіймати посади, пов`язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 10 років.
Як вказано у вироку суду, Орлов знаходячись на території смт. Шевченкове Куп`янського району, наприкінці червня 2022 року, вступив у зв`язок з гауляйтером Шевченкового від росіян Андрієм Стрижко, який запропонував тому обійняти так звану “посаду” керівника Шевченківського дорожньо-ремонтного пункту Балаклійського Райавтодору ДП «Харківський облавтодор». Орлов на цю пропозицію погодився.
Після чого, Орлов організував проведення на території смт Шевченкове наступних робіт, а саме: облаштування нового цвинтаря на околиці смт Шевченкове, ремонт доріг, облаштування двох зупинок автотранспорту, які у подальшому були перефарбовані у кольори прапору російської федерації, ремонт спеціальної техніки.
В матеріалах справи зазначено, що Орлов повністю визнав свою вину та щиро розкаявся.
Вироком Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 5 січня 2023 року визнано винним уродженця м. Ясинувата Донецької області Олександра Сергійовича Пасюка Визнати у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 12 років, без конфіскації майна.
Як вказано у вироку суду, Пасюк отримав від окупаційних військ рф та представників так званої «лнр» пропозицію на зайняття “посади” так званого «заступника начальника управління житлово-комунального господарства тимчасової адміністрації Ізюмського району» та добровільно на неї погодився.
Надалі Пасюк, приблизно з кінця травня до початку вересня 2022 року, виконував розпорядження так званого “начальника управління ЖКГ окупаційної адміністрації” з моніторингу господарської діяльності комунальних підприємств в Ізюмі.
Як вказано в матеріалах справи, Пасюк беззаперечно визнав свою вину.
В грудні 2022 року Харківський антикорупційний центр вже робив подібний матеріал щодо вироків колаборантам на Харківщині і тоді теж обійшлось без реального позбавлення волі.