Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 25-річного чоловіка за фактом колабораційної діяльності, який під час окупації смт. Шевченкове Куп’янського району розміщував білборди з кремлівською пропагандою. Про це вказано в релізі облпрокуратури.
Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру мова йде про Михайла Стрижка, сина гауляйтера Шевченкового, коли те було в окупації, Андрія Стрижка.
Як встановили слідчі, під час окупації смт Шевченкове, Стрижко-молодший побудував з окупантами «трудові відносини». У червні російські військові запропонували Михайлу Стрижку обійняти посаду «исполняющего обязанности начальника отдела административно-хозяйственного обеспечения» у так званому «Шевченковском территориальном управлении ВГА Купянского района Харьковской области», на що колаборант погодився. За свою «роботу» він отримував від окупантів заробітну платню у розмірі 30 000 рублів.
Михайло Стрижко виконував всі вказівки російських ватажків. Так, наприклад, як стверджється в релізі прокуратури, він організував встановлення на території населеного пункту білборди з проросійською агітацією для підняття бойового духу окупантів.
Правоохоронці затримали Стрижка-молодшого після деокупації Куп’янського району та зараз він продовжує перебувати під вартою.
Його справу розглядатимуть у Київському районному суді м. Харкова.
Про Михайла Стрижка країна дізналась в жовтні цього року після розслідування програми “Схеми” для Радіо Свободи.
До повномасштабної війни він працював у конюшні.
«Я не против был Украины, меня всё, как бы, устраивало, я работал, я ездил к родителям на выходные», – розповів Михайло Стрижко.
Батьки мешкали у Шевченковому. та з початку великої війни та окупації селища почали кликати Михайла до себе.
Андрій Стрижко ставши гауляйтером смт. Шевченкове, демонтував на території селища пам’ятник учасникам АТО, зірвав герб України з місцевої адміністрації. Також Стрижко-старший брав участь у нарадах із головою так званої «Харківської тимчасової цивільної адміністрації» Віталієм Ганчевим.
В програмі “Схеми”, Михайло Стрижко сказав, що був під час окупації “начальником відділення господарської частини, господарського відділення” та в його обов’язки входило організувати встановлення білбордів з кремлівською агітацією та розвантажити так звану “гуманітарну допомогу” з росії.
Нагадаємо, що Андрій Стрижко заочно отримав вже три підозри, в тому числі за колабораційну діяльність. Андрій Стрижко родом з Самарканду (Узбекістан). Він був зареєстрований як ФОП, займався виготовленням металевих виробів. За даними “Суспільне”, Стрижко вважає себе “козаком” і раніше симпатизував рф.
Зараз схоже Стрижко-старший переховується у росії.
На його сторінці в «Одноклассниках» під фото, де він позує у Москві на тлі пам’ятника радянському маршалу Жукову, розгорілася дискусія. Один із користувачів мережі з Харкова запитав у Стрижка, чому він залишив країну і… родину.
Цікаво, що в той час як Стрижко-старший збіжав до росії, дружина Андрія Стрижка, як і син, теж опинилася за гратами. Віта Стрижко раніше працювала друкаркою у місцевій селищній раді.
Віта Стрижко очолила відділ в окупаційній адміністрації в Шевченковому.
За даними слідства, у травні цього року на вимогу російських представників Віта Стрижко зайняла “посаду керівника організаційно-інформаційного відділу” в окупаційній адміністрації в Шевченковому. «Очільниця» відділу вела документообіг, організовувала роботу з прийому документів для отримання виплат від країни-агресора. Крім того, жінка збирала дані щодо діяльності структурних підрозділів органу окупаційної влади та складала план їх дій на тиждень.
В судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу, Віта Стрижко не вважала себе в чомусь винною. Сказала, що намагалась «допомагати людям». Суд відкинув її доводи, оскільки щонайменше четверо свідків підтвердили зайняття нею посади у незаконних органах влади.