Прокуратура повідомила про підозру 43-річній жінці за фактом зайняття посади так званого «помощника начальника отдела в селе Морозовка» та посади так званого «начальника Савинского территориального отдела Изюмской ВГА». Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

Як вдалось дізнатись Харківському антикорупційному центру, мова йде про Катерину Станіславівну Донник.

Фото Донник з соцмереж

СБУ повідомила, що затримала Донник.

Як встановлено досудовим розслыдуванням, на початку червня Донник обійняла посаду так званого «помічника начальника відділу села Морозівка». Це село знаходиться на шляху між Балаклією та Савинцями в Ізюмському районі (раніше Балаклійський район). Сама Донник якраз з Морозівки. Як повідомляє прокуратура, колаборантка збирала списки та паспортні дані місцевих мешканців, надавала вказівки та розпорядження старшим вулиць, проводила збори місцевих мешканців.

Як повідомляє СБУ, отримані персональні відомості громадян росіяни бажали використати для фальсифікації “результатів” можливого фейкового плебісциту.

У серпні Донник отримала «підвищення» та стала так званим «начальником Савинського територіального відділу Ізюмської ВЦА». Псевдопосадовиця брала участь у нарадах окупаційної адміністрації та оформлювала осіб, які були готові співпрацювати з новою «владою».

Савинці – це селище міського типу. Савинська ОТГ знаходиться в Ізюмському районі (раніше Балаклійський район). Площа громади складає 425,2 кв.км, а населення станом на 2020 рік – 10 543 осіб. В самих Савинцях на 2020 рік проживало 6830 осіб. До складу громади входять селище міського типу Савинці, 12 сіл: Бородоярське, Вільхуватка, Вишнева, Довгалівка, Залиман, Мирна Долина, Морозівка, Норцівка, Пазіївка, Першотравневе, Слабунівка, Українка та 5 селищ: Веселе, Крючки, Новоселівка, Нурове, Теплянка.

Фото – Савинська селищна рада

Савинці були звільнені українською армією від російських окупантів 10 вересня.

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру, Донник була помічницею гауляйтера в своєму селі, в Морозівці, а потім окупанти її зробили гауляйтером, в серпні, в Савинцях. Але побула “головою” Донник у Савинцях, як бачимо недовго. Донник працювала якийсь час в Савинському будинку культури художнім керівником, після чого очолила цей будинок культури. Після свого звільнення звідти, подавала свою кандидатуру на начальника відділу культури, молоді та спорту Савинської селищної громади, але не пройшла конкурс. Після чого пішла працювати до Балаклійського будинку культури. Спочатку працювала секретаркою директора, артисткою, костюмеркою цього БК, після чого на якийсь час начебто навіть стала виконуючою обов’язки директора Балаклійського будинку культури.

Як відзначають місцеві, Донник добре співає, грає на гітарі, і на базі цього прийшла працювати в сферу культури.

За даними порталу “YouControl”, Катерина Донник двічі відкривала ФОП, де зазначала основний вид діяльності – діяльність із забезпечення фізичного комфорту. Діяльність обох ФОПів припинена.

Цікаво, що Донник в матеріалі Дмитра Галко для інтернет-газети “Грани”, наполягає на версії, що жителі Морозівки самі її обрали на загальних зборах із семи кандидатур і вона пішла на посаду гауляйтерши від росіян, щоб допомагати землякам, а з окупантами ніяк не взаємодіяла і не звітувала перед ними. Місцеві жителі це категорично заперечують: “Нас зібрали нібито для надання гуманітарної допомоги і зобов’язали вибрати голову села. Кандидатур насправді було чимало, але всі, окрім Катерини Донник, просто взяли самовідвід. Вона постійно рвалася до влади”.

Також місцеві жителі Морозівки кажуть, що Донник займалася антиукраїнською агітацією і розповідала публічно: “України тут більше ніколи не буде, росія тут назавжди”. “У своїй Морозівці я себе показала на 250%, тому мене підвищили і я очолила Савинці”, – переказують слова Донник мешканці Веселого (теж входить в Савинську ОТГ).

Цікаво, що Донник станом на зараз закрила свою сторінку у Фейсбуці.