Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області уклала угоду з ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” щодо реконструкції Циркунівського ліцею вартістю 136 мільйонів гривень.

Про це стало відомо в результаті аналізу сайту “Prozorro”. 

Громада знаходиться за 20 кілометрів від українсько-російського кордону і сильно постраждала під час окупації.

Тендер на відновлення ліцею розпочали ще у жовтні. Очікувана вартість відновлення освітнього закладу становила 138 млн грн. На торги прийшли четверо учасників. У результаті торгів найдешевшу пропозицію надало ТОВ “Строй ЮА” – 114 млн грн. Однак цей учасник не зміг вчасно та без порушень надати документи щодо формування договірної ціни.

Учасник надсилав свої заперечення. Фото: скрин.

Представники компанії “Строй ЮА” своєю чергою скаржились, що Служба відновлення не допомогла скласти правильно та вчасно договірну ціну, що дозволило б зекономити 25 млн грн.

У Службі відновлення зазначили, що надавали як усні, так і письмові консультації.

Також регіональна Служба відновлення відхилила і дві наступні пропозиції: фірми-проєктанта  ТОВ “Харківбудсервіс” та ТОВ “Спецтермомонтаж-Енерго”. У цих учасників виявили проблеми з наданням банківської гарантії. Таким чином, суттєвої економії коштів не відбулось.

Тож угоду підписали з ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” на суму 136,5 млн грн. Варто зазначити, що актуальний кошторис завантажений не був. Однак у тендерній документації замовник завантажив локальні кошториси, на основі яких рахували очікувану вартість. 

І ось кілька цифр. Снігозатримувачі глянцеві зазначені по 644 гривні за одиницю, хоча на “Розетці” аналогічні вироби коштують 255 гривень, тобто майже втричі дешевше.

Вартість крихти та покриття виявились завищеними


Поліуретанове сполучне Voramer (поліуретановий клей із певними властивостями) можна знайти удвічі дешевше, ніж було вказано у розрахунковому кошторисі.

Ціна на поліуретан



Вартість двох видів гумової крихти вказали по верхніх цінах, які можна знайти в інтернеті, хоча є варіанти вдвічі дешевші. У розрахунковому кошторисі крихту, що використовують для покриття спортмайданчиків, заклали у півтора рази дорожче.



У кошторисі також прописали вартість квадратного метру OSB-плити товщиною 18 мм по 371 гривні, хоча є ціни по 214 гривень за метр. Штукатурка Polimin ШЦ-2 цементна прописана по 7,65 гривень за кілограм, хоча цінник в “Епіцентрі” – 5,7 грн за кілограм. 

Віконні блоки двокамерні з металопластику планують встановити по 8200 гривень за квадратний метр, а внутрішні металопластикові двері – по 12 000 гривень за квадратний метр. Це на 50 відсотків дорожчі за ціни, які використовували на відбудові будинків у Харкові. Ще для прикладу: Ізюмська лікарня самостійно купувала вікна для приміщення на вулиці Бандери за ціною 4700 гривень за квадратний метр. 

Є приклади завищення цін у розрахунковому кошторисі й на обладнання. Наприклад, на радіатори. Закладений за 17 000 радіатор має ринкову вартість на 5 000 гривень дешевше.

Ринкова вартість радіаторів є дешевшою



Тож ми бачимо, що для розрахунку очікуваної вартості використовували значно завишені ціни. 

Так, фінальний кошторис не завантажений, але ціна підрядника не змінилась суттєво від очікуваної вартості, а це означає, що є високий ризик переплати вже під час виконання угоди. У договорі вказано, що фінансування повністю заплановане на 2024 рік.

Нагадаємо, на початку 2023 року Циркуни включили до переліку населених пунктів, які будуть відновлювати комплексно і за новими принципами. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, основний принцип відновлення – Build back better, тобто “відбудувати краще, ніж було”. Очільник Циркунівської ОТГ Микола Сікаленко у коментарі ХАЦ пояснював, чому підтримує відновлення об’єктів соціальної інфраструктури у громаді.

Директор регіональної Служби відновлення Андрій Алексєєв зазначав, що проєкт відновлення ліцею буде переглянутий, адже змінились будівельні норми до укриттів. На даний момент угода вже підписана із ТОВ “Індастріал Білдінг Груп”. Раніше засновниками цієї фірми були менеджери будівельної компанії “Авантаж”, що належить екснардепу-регіоналу Анатолію Денисенку. Зараз директором фірми є Тимофій Лучко, а засновницею вказана Наталія Головко.

Головко, за даними аналітичної системи YouControl, також є співзасновницею ТОВ “Інвестиційна група “Авантаж капітал”.

Субпідрядником на 35 відсотків від суми тендеру виступить ПП “Будівельна фірма “Промтекс”.

ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входить до Консорціуму “Білдінг Груп” разом із ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” екснардепа Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Києвця.

#ХАЦ_Контроль