Слідчі перевірять ще одну фірму, яка “ожила” у 2023 році та одразу отримала від Харківської ОВА 100 млн грн на будівництво фортифікацій

Суд дав доступ слідчим Нацполіції у Харківській області на усі документи, що стосуються п’ятьох об’єктів фортифікацій на Харківщині. Йдеться про копії проєктних документацій, звіти, договори, кошториси, функціональні обов’язки на закупівлю. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 13 грудня.

Також суд відмовив у наданні дозволу на тимчасовий доступ до інформації про вхідні та вихідні телефонні зв`язки, їх тривалість, зміст, вихідних СМС повідомлень, які здійснювались з мобільних терміналів директора, головного інженера та трьох працівників фірми-підрядника.

Раніше до слідчого управління Нацполіції Харківщини надійшли матеріали 7-го управління ДСР НП України. Відповідно з документами, один із підрядників департаменту ЖКГ ХОВА під час виконання будівельних робіт на фортифікаціях використовував залізобетонні конструкції, собівартість яких умисно завищена (за рахунок завищеної кількості використаних матеріалів та норм щодо витрат праці).

Як стало відомо ХАЦ, мова йде про 5 договорів від 20 лютого 2024 року на загальну суму в 109,2 млн грн між департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА та ТОВ “Високо-технологічні споруди”.

Під час досудового розслідування у ТОВ “Високо-технологічні споруди” витребували наступні документи:

– копії договорів (їх додатки, документи, на підставі яких їх укладено, акти приймання виконаних робіт, акти отриманих ТМЦ, ТТН та інше);

– копії функціональних обов`язків (посадових інструкцій) службових (посадових) осіб;

– копію статуту.

Відповідь на дані запити слідчому не надали.

Окрім цього, у якості свідків допитані директор та головний інженер ТОВ “Високо-технологічні споруди”. На запитання слідчого щодо обставин укладання даних договорів, їх виконання та місця знаходження складеної в рамках даних договорів документації точних відомостей слідчому не надали. Слідчий призначив судово-будівельні експертизи, щоб визначити, чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт на цих об’єктах  фортифікацій.

Крім договорів із ХОВА, ТОВ “Високо-технологічні споруди” у 2023 році уклало 7 договорів з відділом освіти, молоді та спорту Зачепилівської селищної ради на загальну суму в 4,7 млн грн щодо обстеження технічного стану та розробки проєктів на облаштування укриттів в закладах освіти  Зачепилівської громади.

За даними YouControl, у 2021-2022 роках ця фірма не вела фінансової діяльності та не отримувала прибутки.

Власником та керівником фірми з 2023 року є Микола Зверев. До цього власниками були Максим Цовма та Андрій Бабенко з Богодухівського району.

Раніше фірма називалась ТОВ “Вікторія 88” і ніколи не займалась будівельними роботами. До липня 2023 року у фірми основними видами діяльності в різні часи були: 

  • надання інших індивідуальних послуг;
  • оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами;
  • оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткованням.

Микола Зверев також є власником ТОВ “Слон-Унікальність” з Богодухівського району з основним видом діяльності – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, а також ТОВ “Зелений Фенікс” зі сфери оптової торгівлі.

Минулого тижня ХАЦ повідомляв про те, що слідчі ДБР перевіряють фірму-нульовку, яка за договором з ХОВА будувала фортифікації на Харківщині.

#хац_контроль