ПОЛІЦІЯ ПІДОЗРЮЄ РОЗТРАТУ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ У ХАРКІВСЬКІЙ МЕДИЧНІЙ АКАДЕМІЇ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ, ЗА РАХУНОК “МЕРТВИХ ДУШ”

 width=

Слідчі Індустріального райвідділу поліції у Харкові взялися за «мертвих душ» у Харківській медичній академії післядипломної освіти (ХМАПО). 

До Харківської місцевої прокуратури №3 надійшла заява, що посадові особи ХМАПО, здійснювали розтрату бюджетних коштів шляхом виплати заробітної плати невстановленій особі, яка де-юре займає посаду лаборанта в ХМАПО, проте фактично свої обов’язки не виконує.

За даним фактом 23 лютого 2016 року заява була внесена до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 Кримінального Кодексу України, тобто привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні.

З ухвали Оржонікідзевського районного суду від 05.04.2017 року вбачається, що в січні 2016 року заявнику стало відомо, що певна особа де-факто працює нянечкою з ранку до вечора кожен день, а офіційно працевлаштована в ХМАПО та отримує там заробітну плату.

«Мертва душа» від дачі показань в якості свідка відмовилась на підставі ст. 63 Конституції України.

При цьому слідству, керівництвом ХМАПО, як доказ що особа дійсно офіційно працевлаштована в ХМАПО був наданий витяг з наказу від 7 лютого 2008 року про прийняття «мертвої душі» на посаду препаратору кафедри патологічної анатомії з 1 лютого 2008 року. 8 лютого 2010 року особу перевели на посаду лаборанта кафедри патологічної анатомії.

Разом із тим, з показів свідків вбачається, що вказана особа вже протягом майже 10 років працює як няня та домогосподарка.

Орджонікідзевський районний суд Харкова задовольнив клопотання слідчих, надавши доступ до речей і документів. У справі триває досудове розслідування.