Скандальне будівництво біля “Металісту”: поліція відкрила кримінальне провадження через шахрайство

Слідчі Слобідського райвідділу поліції в Харківській області підозрюють (ч.3 ст.190 КК України) працівників ТОВ “Укравтоарсенал” у заволодінні грошовими коштами у великих розмірах шляхом продажу житлових квартир у комплексі «Спортивний» по вулиці Оренбурзькій, 9.

Про це стало відомо з ухвали Комінтернівського райсуду міста Харкова від 25 липня 2018 року.

Слобідський відділ Харківської місцевої прокуратури № 5 просить інформувати усіх потерпілих, очевидців, а також інших осіб, яким відомо про злочинні дії забудовника.

Нагадаємо, на початку 2018 року стало відомо, що біля стадіону «Металіст» планують побудувати багатофункціональний комплекс з житловими квартирами і підземним паркінгом.

У лютому 2018 року депутати міськради надали ТОВ «Укравтоарсенал» дозвіл на розробку технічної документації щодо відведення земельної ділянки площею 1,26 га за адресою вул. Оренбурзької, 9 зі зміною цільового призначення. Ця земельна ділянка розташована впритул до території стадіону “Металіст”, поруч зі входом на Східну трибуну.

На сьогоднішній день ця територія використовується для паркування транспортних засобів, в тому числі – спеціальних, під час проведення футбольних матчів та інших заходів.

20 червня під час сесії міськради депутати міськради відклали питання про виділення землі ТОВ «Укравтоарсенал» по Оренбурзькій, 9 для будівництва будинку.

Будівництво багатофункціонального комплексу з житловими квартирами на цій земельній ділянці може стати перешкодою для проведення в подальшому на харківському стадіоні матчів найвищого рівня, таких як Євро-2012. Адже свого часу, саме виходячи з вимог організаторів чемпіонату Європи з футболу, ця ділянка була повністю звільнена від будь-яких забудов.

Власниками ТОВ «Укравтоарсенал» є Юрій Животченко, Олексій Лисих, Олександр Нотченко та ТОВ Компанія з управління активами «ГРІ», бенефіціаром вказано Валерія Сальцева, керівник – Володимир Мороз.

У 2014-2015 роках Олександр Нотченко був гендиректором ПАТ «Футбольний клуб «Металіст». До того працював заступником гендиректора ФК. У той час президентом та власником клубу був біглий бізнесмен Сергій Курченко.

ТОВ «Укравтоарсенал» зареєстроване за адресою – вул. Сумська, 6, кв. 4. За цією ж адресою зареєстроване адвокатське об’єднання «Больверк». Співвласником цього адвокатського об’єднання є Сергій Кадацький. Саме Сергій Кадацький від забудовника і був присутній на зустрічі чиновників міськради, депутатів міськради, представників ХАЦ, представників Національного корпусу та місцевих жителів щодо можливого будівництва по Оренбурзькій, 9.

На сьогоднішній день, підготовчі роботи з будівництва багатофункціонального житлового комплексу по Оренбурзькій, 9, припинені.