СКАНДАЛЬНА ВІДМОВА УЧАСНИКУ НА ТЕНДЕРІ МЕТРОПОЛІТЕНУ КОШТУВАЛА КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ 1,7 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

 width=

КП “Харківський метрополітен” 14 січня 2016 року повідомив про акцепт пропозиції ТОВ «Партнер Трейдінг» на поставку рейок Р-50 на суму 11,23 млн.грн. Поставка планується протягом 2016 року. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Метрополітен збирається придбати 255 рейок довжиною 25 метрів і загальною вагою 330 т. Таким чином, вартість однієї рейки складе 44,03 тис.грн., або 34,00 тис.грн. за 1 тонну.

Це значно дорожче від цін, по яким група Ріната Ахметова продає їх залізниці. У жовтні 2015 року ДП «Укрзалізничпостач» за результатами тендерів уклало низку угод на придбання у ТОВ «Метінвест-СМЦ» рейки Р-65 (подібні рейкам для метрополітена) по 24,38 тис грн./т. Таким чином, якби «Харківський метрополітен» закупив рейки за цією ціною, то економія склала б 3,18-3,20 млн грн від ціни пропозиції ТОВ «Партнер Трейдінг».

В липні 2015 року ДП «Укрзалізничпостач» також купив у ТОВ «Метінвест-СМЦ» рейки по цінам трішки дорожчим – 26 220 грн./т.

МКП “Дніпропетровський електротранспорт” 2 жовтня 2015 року уклало угоду з ТОВ «НВП «ТЕХЕНЕРГОПРОМ» на придбання рейок-50 по 14,1 грн./т.

Це друга спроба метрополітену провести тендер по рейкам. У вересні 2015 року заявки подали ТОВ «Партнер Трейдинг» та ТОВ «Донецькспецсталь». Останнє запропонувало поставити рейки за 9,51 млн грн, але ця пропозиція була відхилена, бо в поданих документах одиниця виміру була вказана у тоннах, а не в штуках. Зараз ситуація повністю повторилася, пропозиція ТОВ «Донецькспецсталь» (9,51 млн.грн.) знову відхилена, бо одиниця виміру рейки Р-50 зазначена тільки в штуках, хоча згідно розшифровки номенклатури продукції передбачається закупівля товару у шт./т.

Відтак до участі тоді було допущено лише одного учасника і тендер було відмінено.

Власником та керівником ТОВ «Партнер Трейдинг» є Віктор Бронов. Віктор Бронов відомий, як колишній партнер Вадима Сінгуцького по «СББ-Інвест» й ТОВ «Азімут-В». Зараз «СББ-Інвест» переписана на Бориса Бєлєвцова, а «Азімут-В» ліквідована. Вадим Сингуцький був до лютого 2015 року керівником ТОВ «ВСП Констракшн», яка виграє у Департаменті інфраструктури Харківської міської ради тендери на ремонт трамвайних переїздів на сотні мільйонів гривень.

Нагадаємо, що син Вадима Сінгуцького, Даніїл Сінгуцький, як ФОП Сінгуцький Д.В. отримав від КП «Харківський метрополітен» в 2015 році замовлень на суму 0,62 млн.грн. (робочий одяг). Даніїл Сінгуцький (15%) є співвласником ТОВ «ВСП «Констракшн».

Також, до участі в процедурі закупівлі допустили вже знайомий нам ТОВ «НВП «ТЕХЕНЕРГОПРОМ» (пропозиція 10,96 млн.грн.), але чомусь фірма пропонує рейки Р-50 більше, ніж в два рази дорожче, аніж, коли ця фірма перемогла на тендері МКП “Дніпропетровський електротранспорт”.

Ще одним учасником тендеру було ТОВ «Стронг Сейл» (11,56 млн.грн.). Власником ТОВ «Стронг Сейл» є Андрій Зезюлін, а керівником та підписантом Віталій Перепелиця, який раніше був керівником ТОВ «ТБ «С.К.С.М», кінцевим бенефіціарним власником, якого є Анатолій Денисенко, депутат Верховної Ради України, колишній президент корпорації «Авантаж».