СБУ повідомила про підозру у державній зраді двом харків’янам, спільникам екснардепа Дмитра Святаша

СБУ заочно повідомила про підозри у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) Дмитру Пойді та Андрію Бессарабову.

Обидва – харків’яни, ще у 2014 році виїхали з України через активну участь у харківському антимайдані. Згодом, під час повномасштабної війни, допомагали харківському екснардепу Дмитру Святашу передавати позиції та місця дислокації ЗСУ на території Зміївської громади Харківської області.

61-річний Бессарабов зареєстрований у Харкові на вулиці Владислава Зубенка. У 2014-2022 роках – активний учасник терористичної організації “донецька народна республіка”. 

Фото Бессарабова: “Миротворець”

Бессарабова було оголошено в розшук раніше за ч. 1 ст. 258-3 КК України.

За даними “Миротворця”, Бессарабова затримали у 2014 році за ст. 110, 113, 257 КК України. Наприкінці того ж 2014 року його обміняли у рамках Мінських домовленостей.

Як установило слідство, 34-річний Дмитро Пойда (у Харкові зареєстрований на проспекті Тракторобудівників) називав себе “ополченцем новороссии” та “представником харківського територіального земляцтва в москві”.

Фото Пойди:“Миротворець”

Після повномасштабного російського вторгнення Бессарабов разом із Пойдою та іншими невстановленими особами, які досі проживають на території України, займались розвідкою на користь рф. Вони мали відстежувати пересування, рух та точне розташування підрозділів Збройних Сил України, аби передавати інформацію представникам держави-агресора для коригування, наведення артилерійського вогню, ракетних ударів по підрозділах ЗСУ.

Із тексту підозри стало відомо, що удень 30 серпня 2022 року Бессарабов передав Пойді дані про розташування підрозділу ЗСУ поблизу села Дачне колишнього Зміївського району із зазначенням географічних координат.

Варто зауважити, що трохи згодом на брифінгу міністерства оборони рф було повідомлено, що пункт управління ЗСУ поблизу села Дачне знищено.

Четвертого вересня Бессарабов передав Пойді інформацію про шість місць розташування особового складу та техніки (танки, артилерія) підрозділів ЗСУ у Чугуївському районі (куди після децентралізації увійшов Зміївський район).

Шостого вересня відбулась наступна передача даних від Бессарбова Пойді, яка стосувалась руху підрозділів ЗСУ в районі Балаклії, а також розміщення Сил оборони України неподалік цього міста.

Пойда увечері 8 вересня доповів нардепу Дмитру Святашу цю інформацію (на виконання раніше встановлених домовленостей) .

На думку слідства, Святаш ці дані передавав невстановленим особам з числа представників органів державної влади рф.

Як повідомляє “Суспільне”, наприкінці минулого року Дмитра Святаша оголосили у розшук в Україні. Його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Фото Святаша: Facebook

Нагадаємо, Дмитра Святаша росіяни готували на роль свого представника на Харківщині за умови, якщо б їм вдалось захопити Харків. Про це повідомляв на той момент заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

#хац_контроль