Головне управління СБУ заочно повідомило про підозру 62-річному Василю Назаровичу Бубці, брату Сергія Бубки, щодо колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України) та сприяння діяльності терористичній організації (ч.1 ст. 258-3 КК України). Про це стало відомо з сайту Офіса Генпрокурора України.

Нагадаємо, що на початку липня 2023 року “Bihus.Info” опублікували розслідування про те, що родинна фірма Сергія Бубки працює на окупованих територіях і продає пальне окупантам.

У травні 2023-го компанія уклала офіційні контракти з окупантами на постачання пального на суму у понад 800 000 рублів.

Варто зауважити, що після виходу розслідування фірма уклала ще один контракт з т. зв. “бюджетною установою днр”, наприкінці липня. На усіх угодах з окупантами стоїть підпис Василя Бубки як керівника компанії. Також у реєстраційних документах зазначено, що він є громадянином рф.

Окрім Сергія Бубки, власниками бізнесу значаться якраз його рідний брат Василь та матір Валентина.

У підозрі зазначається, що у 1996 році в Донецьку було створено ТОВ Фірма “Монблан”, де засновником став Василь Бубка. Також його було призначено директором. Фірма серед видів діяльності зазначила торгівлю паливом.

Після початку війни, у жовтні 2014 року, Василь Бубка, перебуваючи в тимчасово окупованому Донецьку, перереєстрував фірму у так званому “податковому органі днр”.

Звісно, були відкриті банківські рахунки фірми у т. зв. “центральном республиканском банке днр”.

Після цього Фірма “Монблан” з реєстрацією “днр” почала вести господарську діяльність на окупованих територіях, постачаючи іншим фірмам нафтопродукти, зріджений газ, пропан, бензин, дизпаливо.

До так званих “податкових органів днр” фірма сплачувала податки, мита та збори.

13 березня 2023 року Василь Бубка перереєстрував ООО Фирму “Монблан” в “податковому органі днр” за російським законодавством. Після чого фірма почала постачати паливо і бензин бюджетним установам т. зв. “днр” та росії.