ЯК У КЕРНЕСА ПИЛЯЮТЬ МІЛЬЙОНИ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ ПАВЛІВСЬКОГО МАЙДАНУ: ЗА 10 ДНІВ 2016 РОКУ ПЛАНУЮТЬ ВИТРАТИТИ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ МАЙДАНУ 10 МІЛЬЙОНІВ

 width=

Реконструкція майдану Павлівського харків’янам обійдеться на 16,02 млн.грн. дорожче. Спочатку планувалося, що для реконструкції вистачить 55,06 млн.грн. Але, на сьогодні вартість вже складає 71,09 млн.грн. Це, дуже дивно, адже всі роботи з реконструкції на майдані завершились ще на початку вересня.

Відкриваючи майдан Павлівський 2 вересня 2016 року, перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов зазначив: «Проведена реконструкція, яка розвантажить центральну частину міста і позбавить від автомобільних пробок. Залишилося виконати ще невеликий обсяг робіт: доробити розмітку на пішохідних переходах, встановити кілька знаків. Загалом, залишилися невеликі штрихи».

На Павлівському майдані переклали комунікації, ливневки, трамвайні рейки за безшумною технологією, контактні мережі, змінили організацію руху, встановили нові трамвайні зупинки, ліхтарі та світлофори.

Реконструкція майдану Павлівського, без перекладання трамвайних колій, на ділянці від вул. Університетської до майдану Пролетарського спочатку оцінювалася в 36,087 млн.грн. (фото 4). Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради підписало з ТОВ “Паркінг+” 12 липня 2016 року на цю суму угоду.

Потім, 23 серпня, вартість цієї угоди знизили на 103 тисячі гривень шляхом виділення витрат на утилізацію сміття та розміщення ґрунту в окремий договір.

Але, 21 грудня Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради та ТОВ “Паркінг+” підписали додаткову угоду до договору щодо реконструкції майдану Павлівського на ділянці від вул. Університетської до майдану Пролетарського розміром 16,02 млн.грн.

Обґрунтували додаткову угоду необхідністю проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту. Загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості первинного договору і тому додаткову угоду з ТОВ «Паркінг+» підписали без проведення аукціону.

Які, ж непередбачувані роботи неможливо було запланувати у початковому проекті?

Управління чесно відповідає: 5,8 млн.грн. на улаштування бетонної плити, 4,83 млн.грн. на земляні роботи, 3,12 млн.грн. на влаштування розмітки, 1,53 млн.грн. на проїзди та тротуари, 0,39 млн.грн. на встановлення перильного огородження, 0,2 млн.грн. на побутову каналізацію, 0,12 млн.грн. на винос мереж та 0,045 млн.грн. на теплотрасу і зовнішній газопровод.

Що, особливо виглядає дивним для тих, хто хоч раз в житті був на ділянці від вулиці Університетської до майдану Пролетарського, так це те, що на цьому невеличкому клаптику планується використати розмітки обсягом 6,43 КІЛОМЕТРИ…

Підписавши угоду 21 грудня 2016 року, планується, що в 2016 році виконають роботи обсягом на 9,53 млн.грн. Тобто, за 10 ДНІВ планується на реконструкцію використати майже 10 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ. 7,39 млн.грн. з цих 9,53 млн.грн. – це субвенція з державного бюджету, яку якщо не використати в 2016 році – прийдеться повертати, чого звісно харківська влада робити бажання немає. 2,14 млн.грн. – кошти місцевого бюджету.

Протягом 21-23 грудня на майдані Павлівському ніякої реконструкції не велось.

В 2017 році по додатковій угоді планується використати ще 6,49 млн.грн.

Також, згідно умовам додаткової угоди ТОВ «Паркінг+» обіцяє на не менш, ніж 20% обсягу робіт, залучити на субпідряд такі організації (фото 7): ТОВ «Харківагроснаб», ТОВ «Енергосервіс ПМК», ТОВ «Дорстрой Монтаж Київ», ТОВ «БК Будресурс», ТОВ «Трек Лайн».

Власником ТОВ «Харківагроснаб» є Олександр Посаженніков, який є бізнес-партнером директора Департаменту будівництва та шляхового господарства Володимира Чумакова по ПП «Стройпласт».

Власником ТОВ «Енергосервіс ПМК», за даними порталу youcontrol є Катерина Спіцина, людина з оточення Станіслава Косінова, депутат-порошенківець Харківської міськради, екс-очільник держфінінспекції в Харківській області та в.о. першого заступника голови Державної аудиторської служби України.

Власниками ТОВ «Дорстрой Монтаж є харків’яни Анатолій Тунік та Анатолій Чаговець, які балотувались до Чугуївської райради та Харківської облради від «БПП-Солідарність».

Власником ТОВ «БК Будресурс» з листопада 2016 року є Григорій Савченко, з серпня 2013 року почесний громадянин Харківського району. Раніше власником та керівником фірми був Роман Колесник. Людина з тією ж самою адресою та паспортними даними також певний час була власником та директором ТОВ “Дорожньо-Будівельна компанія «Уровень», яке має спільну адресу з ТОВ “ДБК “Уровень”, яке неодноразово протягом 2012-2016 рр. вигравало тендери, які проводили харківські КП та підрозділи міськради.

Зараз кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «ДБК «Уровень» є депутат Харківської міськради Валерій Пєвнєв та компанія з управління активами «Фінекс-капітал» Ігоря Когута. Саме “Фінекс-капітал” в 2015 році виплатило 11,1 млн.грн. дивідендів Геннадію Кернесу.

Власницею ТОВ «Трек Лайн» є харків’янка Любов Юр’єва. Фірма була заснована в грудні 2015 року.

У відповіді на інформ.запит (фото 8) Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради зазначає, що станом на 14 грудня 2016 року реконструкція майдану виконана на 90%, а ТОВ «Паркінг+» за цю реконструкцію із міського бюджету отримав 19,606 млн.грн. 10% реконструкції в Управлінні планують завершити в 2017 році.

Крім цього договору та додаткової угоди до нього, з «Паркінг+» на реконструкцію майдану Павлівського (іншої ділянки) підписали 12 травня ще одну угоду на 6,51 млн.грн. Крім цього, ще 12,46 млн.грн. за перекладання трамвайних колій на майдані Павлівському отримало ТОВ «СК СТС».