Прокуратура не змогла через суд повернути у власність міста базу відпочинку “Комунальник” у Старому Салтові, яку Міськрада продала за безцінь

Господарський суд Харківської області відмовив прокуратурі у задоволенні позову щодо повернення у комунальну власність бази відпочинку “Комунальник” у Старому Салтові. Про це стало відомо з рішення суду від 27 березня.

Нагадаємо, що ХАЦ ще в 2016 році повідомив про те, що Харківська міськрада 20 жовтня 2016 року продала цю базу майже в 3 рази дешевше реальної вартості.

ТОВ “Український зодчій” приватизував 10169 кв.м. пансіонату за 2,08 млн.грн.

Також ще декілька приміщень пансіонату Харківська міськрада продала ТОВ “Український зодчій” в січні 2017 року.

До пансіонату входить 51 будиночок та 11 нежитлових будівель і приміщень (в тому числі кафе, магазин, ігротека, літній кінотеатр).

В квітні 2017 року все майно пансіонату «Комунальник» було перереєстровано з ТОВ «Український зодчій» на обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Терра Вілла».
Серед позовних вимог прокурора було – визнання недійсним договору купівлі-продажу, укладеного між Харківською міською радою та ТОВ “Український зодчій”.

Ще у лютому 2016 року міськрада передала комплекс з понад 60 будиночків в оренду ТОВ «Український зодчій». Слід зазначити, що відповідно до вимог закону, орендар мав право позачергового викупу бази (без проведення торгів). Однак законодавець визначив обов’язкові умови пріоритетної купівлі. За згодою Харківської міської ради фірма мала провести ремонт приміщень, переоснащення або інші зміни на краще. На облаштування бази необхідно було витратити суму не меншу 25% вартості самого комплексу. Проте за півроку ТОВ «Український зодчій» не проводило жодної роботи з удосконалення орендованої нерухомості.

Для продажу вартість бази значно занизили. На момент передання майна в оренду його оцінили в 3,9 млн.грн., а при продажу оцінка без ПДВ склала трохи більше 2 млн.грн.

За висновками експертів, ринкова вартість рекреаційного комплексу на момент приватизації становила 5,82 млн.грн.

Варто відзначити, що за умови проведення торгів, за комплекс на березі водойми учасники конкурсу могли запропонувати навіть більшу суму, яка б в подальшому поповнила міський бюджет.

Наразі за фактом умисного заниження вартості бази розслідується кримінальне провадження. Товарна біржа “Євромаркет”, яка проводила оцінку, підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Але суд зазначив, що Харківська міська рада діяла в межах своїх повноважень і законодавство України не порушувала.

На думку суду, прокуратура не навела жодного доказу стосовно того, що у Харківської міськради та ТОВ “Ураїнький зодчій” була мета, яка була завідомо суперечна інтересам держави і суспільства. Також суд зазначає, що прокурором до матеріалів справи додано лише першу та останню сторінку висновку експертизи щодо заниження вартості приватизації пансіонату.

Оскільки прокуратурою не надано до суду повного тексту експертизи, суд не може прийняти зазначений документ як належний, допустимий та дістаній доказ того, що станом на 31 серпня 2016 року ціна пансіонату складала 5,82 млн.грн.

Власниками ТОВ «Український зодчій» на момент придбання пансіонату були Вікторія Алексанян та Юрій Василенко, а керівником – Віталій Каратаєв.

Всі вони є людьми з бізнес-оточення Вячеслава та Олени Стеріних, які в свою чергу є оточенням нардепа Михайла Добкіна.

Вікторія Алексанян також є співзасновницею обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Терра Вілла».