Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав угоду з ТОВ “Інститут “Харківпроект” щодо розроблення проєктної документації вартістю 4,3 млн грн.

Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”.

Мова йде про розробку проєктної документації щодо реконструкції медичного комплексу комунального некомерційного підприємства Ізюмської міської ради «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері».

Візуалізація з тендерної документації ТОВ “Інститут “Харківпроект”

Єдиним конкурентом переможця на торгах було обласне комунальне підприємство “Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр”.

Варто зазначити, що в системі “Прозорро” є запитання до організатора торгів. Так, потенційні учасники скардились, що за два місяці неможливо розробити проєкт такого рівня і потрібно не менше ніж півроку.

Але представник Департаменту відповіла, шо строк виконання робіт обумовлений тим, що розробляється стадія “Ескізний проект”.

Також тендерна документація вимагала отримання документу про огляд лікарні спеціалістом потенційного підрядника до проведення торгів.

У коментарях до закупівлі потенційні учасники торгів вважали таку умови дискримінаційною.

“Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно учаснику провести огляд, тобто ще до відкриття учасників, що приймуть участь в закупівлі, Замовнику вже будуть відомі потенційні учасники процедури закупівлі та їх кількість”, – йдеться у коментарі.

Департамент на це відповів, що наявна інформація щодо реконструкції може бути не повною, адже Департамент не є балансоутримувачем об’єкту.

“Замовник не є власником чи балансоутримувачем об’єкту, щодо якого розробляється проектна документація. У зв’язку з чим замовник може не володіти повною інформацією щодо об’єкту. Також замовник не має в штаті інженера-проектувальника. У зв’язку з чим завдання на проектування може бути неповним”, – саме так аргументували необхідність огляду у Департаменті.

Суперник переможця на торгах також заявив, що це дискримінаційна умова.

Окрім того, тендерна документація вимагала вже візуалізацію проєкту вже на стадії тендерної процедури. 

Візуалізацію долучило лише ТОВ “Інститут “Харківпроєкт”. Їх конкурент поскаржились на брак часу для підготовки.

Проєктні роботи мають бути завершені до 7 червня. Директором ТОВ “Інститут “Харківпроект” є Юрій Спасов.

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.