ПРОДОВЖУЄМО “ЛЮБИТЬ ХАРЬКОВ, РАБОТАТЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ”. МЕРА-“ГОСПОДАРНИКА” І ЙОГО ОТОЧЕННЯ ЦІКАВИТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗЕМЛЯ НЕ ТІЛЬКИ В ЛІСОПАРКУ…ПАВЛОВО ПОЛЕ ТЕЖ ПІДІЙДЕ

 width=

Об’єктом пильної уваги Харківського антикорупційного центру останнім часом стали численні спроби Харківської міської ради захистити земельні ділянки, виділені неймовірній кількості житлово-будівельних кооперативів. Виділені безкоштовно, принаймні на папері.

На цей раз судова справа № 922/4909/15 розглядалася стосовно трьох земельних ділянок площею 0,6239 га, площею 0,1377 га та площею 0,3558 га, виділених Обслуговуючому кооперативу «Житлово – будівельний кооператив «Самшит» за адресою: м. Харків, вул. Авіаційна, 39, що поруч із вул. Динамівською та парком Горького.

Прокурор Дзержинського району міста Харкова наполягав на тому, що ОК ЖБК “Самшит” фактично не є житлово-будівельним кооперативом. Його фактична мета створення, порядок створення, організації та діяльності не відповідає вимогам до житлово-будівельного кооперативу. Члени кооперативу не мають права на поліпшення житлових умов, статут кооперативу не відповідає Примірному статуту, у статуті не визначено кількість квартир, список членів кооперативу не затверджено виконавчим комітетом Харківської міської ради, кооператив не створено при виконавчому комітеті місцевої ради народних депутатів, при підприємстві, установі чи організації.

Господарський суд Харківської області рішенням від 19.10.2015р у задоволенні позовних вимог прокурора відмовив у повному обсязі. Із жодною вимогою прокурора, обґрунтованою відповідними нормами закону, суд не погодився.

В даний час справа перебуває на розгляді Харківського апеляційного господарського суду.

Заснували ОК «ЖБК «Самшит» в жовтні 2009 року.У ОК «ЖБК «Самшит» було три засновники, які залишаються власниками і на сьогоднішній день – Олександр Коровкін, Андрій Шаптала та Олександр Тімій.

 Юридична адреса на той час ОК «ЖБК «Самшит» була ідентичною з адресою, де знаходяться виділені земельні ділянки – м.Харків, вул. Авіаційна, 39. Контактний телефон ОК «ЖБК «Самшит» спочатку був – (057) – 731-19-09. Зараз цей номер залишається в ОК «ЖБК «Самшит», як факс.

Такий самий телефон, як контактний, вказали ТОВ “Паркінг+”, ОК “ЖБК “Пролісок 2010”, який має юридичну адресу – м.Харків, вул. Квітки-Основ’яненка, 7. Серед власників ОК “ЖБК “Пролісок 2010” є Олександр Тімій, Ігор Тирнов, а також Віталій Печура. Віталій Печура входить до складу засновників ТОВ «Триумф-буд», яке частково володіє Центральним Ринком. Віталій Печура також входить до складу засновників ТОВ «Діамант 2006», директором і співвласником якого є Анатолій Челобітчиков – партнер дружини мера Харкова Геннадія Кернеса Оксани Гайсинської по ТОВ «Рівлад, ЛТД». Адресу м.Харків, вул. Квітки-Основ’яненка, 7 має і ТОВ «Фірма «Діана», яке володіє Сумським ринком у Харкові. Серед власників фірми є син Геннадія Кернеса Даніїл Прівалов, а також бізнес-оточення Г.Кернеса – Ольга Солоп, Лада Крімерман, Ігор Когут, Олександр Коровкін.

Керівником та підписантом на момент заснування ОК «ЖБК «Самшит» був і залишається Олександр Коровкін.

Олександр Коровкін є засновником біля десятка схожих кооперативів, які отримували землю за аналогічною схемою. Також Коровкін, як вже було згадано вище, є бізнес-партнером сина Геннадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ «Фірма «Діана», яка володіє Сумським ринком у Харкові. Також Коровкін фігурує у засновниках ОК «ЖБК «Фортеця», де його партнерами є Сергій Велигоша, Ілля Співак й Людмила Гудкова. Цей кооператив, який зареєстровано за адресою Котлова, 216, отримав безкоштовно 36,30 га у Помірках. Коровкін є співзасновником ОК «ЖБК «Бархани», який було створено в кінці січня 2010 року, за місяць до того, як міськрада передала йому земельні ділянки. Співзасновниками кооперативу також є Олександр Тімій та Андрій Шаптала.

Це саме ті Олександр Тімій та Андрій Шаптала, які є серед співзасновників ОК «ЖБК «Самшит». Вони також виступають в ролі засновників ще близько десятка схожих кооперативів. В одному з них – «Дачний обслуговуючий кооператив «Вереск» партнеркою Шаптали раніше була мати екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна – Алла Добкіна. Сьогодні Шаптала займає посаду комерційного директора комунального підприємства «Центральний парк культури і відпочинку ім Горького». Саме він керував реконструкцією парка та купівлею усіх атракціонів.

Зараз юридична адреса ОК «ЖБК «Самшит» – м.Харків, вул. Університетська, 13.

За адресою м.Харків, вул.Університетська, 13, також розташоване ТОВ “Фірма-Асканіо”, власниками, якого є Галина Давидова (співзасновниця ТОВ «Паркінг +», яке щороку отримує підрядів від Харківської міськради на ремонт доріг на десятки мільйонів гривень), Лада Крімерман та Ігор Когут ( співвласники ТОВ “ДБК Уровень”, іншого фаворита тендерів, які проводить Харківська міська рада). ТОВ “Гельд” також має адресу – м.Харків, вул.Університетська, 13. Серед власників ТОВ “Гельд” – Олександр Коровкін, Галина Давидова та Віталій Печура.

Контактний телефон, який зараз використовує ОК «ЖБК «Самшит» – (057)-731-44-03. Такий самий телефон вказаний в ЄДР у ПАТ «НПК-Холдінг». З 1994 по 1999 рр. головою правління ПАТ «НПК-Холдінг» був Геннадій Кернес, також він володів 76% акцій ПАТ «НПК-Холдінг», але в 2015 році він переписав ці акції на свою цивільну дружину – Оксану Гайсинську.