Поліція заочно повідомила про підозру “заступнику голови міста Ізюм з питань безпеки та діяльності силових структур” 50-річному мешканцю міста Єнакієве Олександру Кишинцю

ХАЦ у червні минулого року писав про те, що в окупованому Ізюмі представники держави-агресора сформували псевдовладу, а заступником гауляйтера так званого “голови Ізюму та Ізюмского району” став Олександр Кишинець. Про це стало відомо з бюлетеню, який роздавали в окупованому Ізюмі.

У пропагандистському ЗМІ зазначалося, що Кишинець має контролювати продаж алкоголю та ліків на території міста.

Про людину з такими ПІБ є інформація на сайті “Миротворець”.

Відомо, що Кишинець був першим заступником командира батальйону бандформування СВД “Беркут”, його брали в полон, але звільнили під час обміну. Після звільнення він повернувся знову до батальйону, став політруком. Учасник “Антимайдану”, він активно займався громадськими рухами, очолював роботу з дитячими та молодіжними громадськими організаціями, зокрема був головою Донецької обласної молодіжної громадської організації “Острів Свободи” (працювала в Донецьку та Лимані з 2006 р.). Робота з молоддю обмежували “військово-патріотичним” вихованням. У складі громадської організації існував також бійцівський клуб.

Фото Кишинця – “Миротворець”

За даними “Миротворця”, Кишинець тісно пов’язаний із “беркутовцем” Юрієм Сивоконенком, депутатом т. зв. “ДНР”.

Крім того, Кишинець активно працював з військово-патріотичним рухом “Молода гвардія – Юнармія»”, аналогом російської “юнармії”.

За даними ХАЦ, донька Олександра Кишинця мешкає у Києві та була засновницею кількох фірм, що мають ознаки фіктивності.

Варто відзначити, що Кишинець перебуває у розшуку МВС. Його підозрюють у створенні незаконного збройного формування.

Крім цього, поліція заочно повідомила про підозру 36-річному Максиму Лобойко, який був “заместителем главы ВГА Харьковского района по экономике и финансам”.

Встановлено, що Лобойко народився у Смоленській області рф, потім переїхав та мешкав у селиші Козача Лопань (Харківський район), де займався приватною підприємницькою діяльністю.

За даними слідства, під час окупації селища Лобойко здійснював “надзор” за переміщенням людей по тимчасово окупованій території Харківського району. Саме він видавав людям “пропуск на передвижение”. Враховуючи, що підозрюваний добре знав місцевих, він принципово не видавав дозвіл на виїзд особам, які не підтримували дії рф та тим, хто планував виїхати на територію України. 

Також Лобойко займався організацією продажу зерна та палива місцевим мешканцям, а також відповідав за видачу “гуманітарної допомоги” від рф.

#хац_контроль